Treść zadania

~Vera

Napisz historyjkę/ krótkie opowiadanie posiadające problem etyczny. (przedmiot-socjologia)

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż to zadanie i zarób nawet 16 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 12 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

 • sonar

  Nie wiem co zrobić....
  Zastanawiam się od wczoraj jaką odpowiedź mam dać w poniedziałek rano mojemu szefowi. Czy postąpić zgodnie z moimi zasadami czy sprzeniewierzyć się temu co wpajano mi przez całe życie. Nie wiem...
  Ale od początku.
  Od roku pracuję w firmie farmaceutycznej sprzedającej suplementy diety. Zaczynałam jako zwykły, szeregowy pracownik ale jestem typem pracoholika i szybko pnę się po szczeblach kariery. Moi przełożeni dostrzegają moje zaangażowanie w sprawy firmy i odpowiednio mnie nagradzają oraz motywują do dalszej pracy.
  Wczoraj wezwał mnie do swojego gabinetu prezes - ten najważniejszy z wszystkich prezesów i złożył mi propozycję, która zburzyła cały mój wewnętrzny spokój.
  Zaproponował mi poprowadzenie wielkiej kampanii reklamowej pewnego suplementu diety adresowanego do nowej grupy konsumentów - do dzieci.
  Jeśli przyjmę tę propozycję i produkt zostanie dobrze przyjęty na rynku a co za tym idzie będzie dobrze się sprzedawał - awansuję oraz wejdę do zarządu firmy.
  Zamurowało mnie - taka propozycja! Jednak w głowie zapaliło mi się czerwone światełko - ten produkt to przecież ohydne, pełne chemii paskudztwo! I to ma trafić do dzieci?
  Podzieliłam się z prezesem moimi wątpliwościami, zrobiłam to oczywiście w bardzo wyszukany sposób.
  Mój przełożony spojrzał na mnie dziwnym wzrokiem a potem powtórzył jaką nagrodę otrzymam za wykonanie jego polecenia. Po chwili, która trwała dla mnie wieki dodał lodowatym tonem, że jeśli odrzucę ofertę mogę zapomnieć o ścieżce kariery a nawet mogę stracić pracę.
  Stałam jak wmurowana i nie umiałam nic powiedzieć.
  Prezes popatrzył na mnie z niechęcią i powiedział, że w poniedziałek rano czeka na moją odpowiedź.
  Wyszłam z gabinetu z szumem w głowie i nie wiem w jaki sposób dotarłam do swojego biurka a potem do domu.

  A teraz zastanawiam się jak postąpić - czy przyjąć jego propozycję i postępować niezgodnie z moimi zasadami ale za to awansować czy postąpić tak jak zostałam wychowana ale wrócić do punktu wyjścia w karierze zawodowej.

  Nie wiem jaką decyzję podjąć , po prostu nie wiem .....

Podobne zadania

AdkaKitty Napisz rozprawkę o wierszu Mazurek Dąbrowskiego Józefa Wybickiego Przedmiot: Język polski / Studia 1 rozwiązanie autor: AdkaKitty 15.9.2010 (19:31)
ja5 posze napisz wypracowanie o przedwiosniu. Przedmiot: Język polski / Studia 1 rozwiązanie autor: ja5 12.10.2010 (14:11)
monis__121 opowiadanie Przedmiot: Język polski / Studia 1 rozwiązanie autor: monis__121 9.11.2010 (14:42)
Marioleczka3 Napisz jak najwięcej wyrazów zawierających w sobie słowo ser - w Przedmiot: Język polski / Studia 6 rozwiązań autor: Marioleczka3 11.11.2010 (14:07)
eda22 Pilne!Napisz 'Znaczenie miłości w życiu człowieka-miłość jako uczucie Przedmiot: Język polski / Studia 1 rozwiązanie autor: eda22 12.11.2010 (10:53)

Podobne materiały

Przydatność 55% Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.... Napisz opowiadanie o przyjaźni

Przyjazn!!! Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena . Chodziła ona do 6 klasy . Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego . Miała ona ,niby dwie przyjaciółki Annę i Marzenę , które co chwila o przyjaźni...

Przydatność 60% Napisz opowiadanie, które przyniesie wyjaśnienie tajemnicy statku „Mary Celeste”.

Był ciemny i ponury wieczór 1 grudnia 1872 roku. W ciemni księżyca było widać kontury statku na oceanie. Na pokładzie słychać było różne krzyki i piski. W pewnej chwili wszystko ucichło i statek „Mary Celeste” zniknął z horyzontu.. W dniu 5 grudnia statek został dostrzeżony na środkowym Atlantyku przez załogę innego statku „Dei Gratia”. Statek był całkowicie...

Przydatność 55% Minotaur przebywa od narodzin sam w labiryncie. Napisz opowiadanie w pierwszej osobie o samotności potwora.

Dziś znowu była u mnie matka. Płakała. Potem przyszedł ojciec. Zabrał ją, patrząc na mnie z obrzydzeniem. Wszędzie słyszę szepty, widzę pełne strachu i odrazy spojrzenia. Świat wiruje. Ponownie budzę się z krzykiem. Dziś chodząc po moim pałacu natknąłem się na pewną dziewczynę. Już ją wcześniej spotkałem, lecz gdy wtedy chciałem podejść do niej, uciekła...

Przydatność 70% "Na początku był..." - puść wodze fantazji i napisz opowiadanie o powstaniu świata.

Na początku była Agna. Pustka, cisza bez granic, której nie mącił żaden dźwięk, oraz ciemna otchłań, na której nie istniał żaden element. Pewnego razu Agna postanowiła wezwać z głębin Krostoma. Krostom był silnym i mężnym bogiem, dlatego Agna poprosiła go, aby trzymał na swoich barkach planetę Ziemię. Krostom bez wahania zgodził się, choć wiedział, że bierze na...

Przydatność 65% Na podstawie ballady "Rybka" napisz opowiadanie czyniąc Krysię narratorem.

Pewnego dnia wybiegłam z wioski ze łzami w oczach,biegnąc w stronę jeziora.Gdy już dotarłam zaczełam rozmawiać z wodnymi nimfami.Opowiadając im on panu,którego kocham pogrążyłam się w gębokim smutku.Nie mogłam przestań mówić o tym ,że on postanowił ożenić się z księżną.Z tej rozpaczy skoczyłam do wody,lecz nadal martwiłam się o moje dziecko,które pozostawiłam...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji