Treść zadania

~Krystiandb

Zad 4. W polu elektrycznym ujemnie naładowana cząstka porusza się wzdłuż linii pola elektrycznego w kiwrunku przeciwnym do kierunku wektora natężenia pola elektrycznego, cząstka ta będzie:
A.poruszać sie po okręgu
B.przyspieszać
C.zwalniać
D.poruszać się po paraboli

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zaloguj się lub załóź konto aby dodać komentarz.

Rozwiąż to zadanie i zarób nawet 14 punktów. 2 za rozwiązanie zadania, 10 gdy Twoja odpowiedź zostanie uznana jako najlepsza.

Rozwiązania

  • antekL1

    Zadanie 4.
    Wektor natężenia pola elektrycznego skierowany jest od ładunków dodatnich do ujemnych (zakładam, że pole w tym zadaniu jest jednorodne, tzn. linie sił pola są równoległe).

    Ujemnie naładowana cząstka jest więc przyciągana równolegle do linii sil pola i siła działająca na nią jest zwrócona tak, jak wektor prędkości cząstki.

    Jest to więc ruch jednostajnie przyspieszony. Odp. B.

Podobne zadania

mietas30 Ciało ludzkie w polu elektrostatycznym Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: mietas30 6.4.2010 (15:45)
adas123 Obliczyć promień karuzeli jeśli porusza się ona V=2m/s częstotliwości f=2Hz Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: adas123 18.4.2010 (19:48)
mnbvcxza ZADANIE-RUCH W POLU GRAWITACYJNYM. Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: mnbvcxza 13.5.2010 (16:08)
123456 oblicz promień karuzeli jeśli porusza sie ona z prędkością v=2m/s, Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: 123456 13.5.2010 (19:05)
bas015 ruch ładunku w polu elektrycznym . Pomocy ! ;( Przedmiot: Fizyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: bas015 16.5.2010 (14:44)

Podobne materiały

Przydatność 65% Porażenia prądem elektrycznym

Jeżeli człowiek dotyka jednocześnie dwóch punktów, między którym występuje napięcie, to przez jego ciało przepływa prąd elektryczny. Wtedy zachodzi rażenie prądem elektrycznym. O skutkach rażenia decydują przede wszystkim trzy czynniki: 1. Wartość prądu rażeniowego i jego rodzaj (stały, zmienny o różnej częstotliwości) 2. Czas przepływu prądu rażeniowego....

Przydatność 55% Przyczyny porażenia prądem elektrycznym

Przyczyny i skutki działania prądu elektrycznego na organiżmie ludzkim

Przydatność 85% Co tak naprawdę porusza nas do głębi?

"Słowa twoje jak miecze Ranią mnie głęboko Ale dobrze wiem czas leczy rany Nawet takie - Niestety blizny pozostają na zawsze” – napisałam w jednym ze swoich osobistych wierszy. Może to egoistyczne, ale uważam, że najbardziej poruszają nas własne nieszczęścia. Nie wiele obchodzą nas ludzie biedni, głodni, narkomani, nosiciele wirusa HIV, krzywdzone zwierzęta…...

Przydatność 80% Co tak naprawdę porusza nas do głębi?

Moim zdaniem XX wiek i towarzyszący mu rozwój cywilizacyjny wywołał u ludzi bardzo niepokojące zjawisko. Prezentowany w mediach masowych ?kult przemocy?, natłok informacji o kolejnych aferach korupcyjnych, pobiciach, rozbojach i kradzieżach spowodował, że wrażliwość ludzka uległa znacznemu osłabieniu. Takie informacje przekazane do opinii publicznej jeszcze 50 lat wywołałyby...

Przydatność 50% Praca i energia w centralnym polu grawitacyjnym.

PRACA I ENERGIA W CENTRALNYM POLU GRAWITACYJNYM. OGóLNE WIADOMOśCI O POLU GRAWITACYJNYM. Na ciało umieszczone w skończonej odległości od innego ciała, działa siła grawitacji (ciężkości), a wytworzone przez to ciało pole sił nazywamy polem grawitacyjnym Podstawową właściwością pola grawitacyjnego jest to, że na każdy punkt materialny...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji