Treść zadania

Olusia1234

1.sposoby formatowania tekstu w wordzie
2.organizacja danych na dysku.
PROSZE o pomoc w opisaniu w wordzie tych dwoch tematow od 4 do 6 stron. z góry.Dziękuje

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • madzia128

    Krok pierwszy – włączenie opcji pokaż wszystko

    opcja „pokaż wszystko”Opcja ta umożliwia wyświetlenie wszystkich znaków ukrytych. Osoba pisząca tekst dokładnie widzi znaki oznaczające spację, tabulator, ręczny podział wiersza, znak akapitu i inne. Dzięki temu może kontrolować ilość wstawianych znaków.
    Krok drugi – usuwanie podwójnych lub wielokrotnych spacji

    Spacja z definicji jest pojedynczym odstępem pomiędzy wyrazami. Często jest jednak stosowana w celu uzyskania wcięcia w tekście. Tymczasem prościej jest używać tabulatorów lub tzw. suwaka (linijki), aby prawidłowo utworzyć akapit.

    Unikanie podwójnych spacji pozwala zredukować koszty. Podwójne spacje zwiększają ilość znaków, a to z kolei może czasami znacząco wpłynąć na ostateczną wycenę tłumaczenia.

    Podwójne spacje można bardzo szybko wyeliminować, stosując komendę „znajdź i zamień”: wciskamy kombinację klawiszy Ctrl+H, w polu znajdź wprowadzamy dwie spacje, w polu zamień na – jedną spację; następnie wybieramy polecenie zamień wszystko. Całą operację należy powtórzyć kilkukrotnie, aż do pojawienia się komunikatu: liczba wprowadzonych zmian: zero.
    Krok trzeci – znak akapitu

    Poniżej przykładowy tekst.

    przykładowy tekstNa końcu każdego wiersza znajduje się znak akapitu. Należy bezwzględnie unikać powyższego sposobu formatowania tekstu. Wyrównanie tekstu do prawej strony można uzyskać innymi, podanymi poniżej sposobami.
    Krok czwarty – wyrównanie tekstu do prawej, lewej lub do środka strony

    Można to zrobić za pomocą tabulatorów, niektóre osoby z kolei wytrwale wstawiają nieskończoną ilość spacji, aby uzyskać odpowiedni układ tekstu. Idealnie jednak byłoby korzystać z poniższych ułatwień, nie zawsze oczywistych dla piszących teksty.

    - stosowanie suwaka

    - ikonki akapitu

    sposoby wyrównywania tekstu
    Krok piąty – podział strony

    Jeśli chcemy rozpocząć pisanie dalszej części dokumentu od następnej strony, nie musimy wstawiać nieskończonej ilości enterów. Wystarczy skorzystać z polecenia wstaw/podział/podział strony. Jaka jest właściwie różnica? Jeśli zmieni się ilość tekstu na stronie, entery spowodują, że tekst na kolejnej stronie przesunie się w dół, proporcjonalnie do ilości nowego tekstu. Podział strony natomiast automatycznie utrzymuje porządek w dokumencie.
    2.
    W jakiej postaci przechowywane są informacje w komputerze?

    Wszystkie dane, które są w komputerze, a więc system operacyjny, programy, jakieś nasze rysunki, teksty, gry są zapisane w pamięci komputera, a więc w urządzeniach zdolnych do przechowywania danych. Do tych urządzeń zaliczamy m.in. dysk twardy, dyskietkę, płytę CD. W celu przejrzenia zawartości naszego komputera posłużymy się programem Mój komputer. Z reguły znajduje się on na pulpicie systemu Windows
    okno programu Mój komputer


    Gdy otworzymy okno pokazują się m.in. urządzenia na których przechowywane są dane, a więc:

    literą A oznaczona jest stacja dyskietek;
    literą C dysk twardy (na rysunku poniżej widzimy 4 dyski twarde C:, D:, E:, F:);
    literą G oznaczony jest napęd CD (najczęściej napęd CD oznaczony jest literą D)

    Przejrzyjmy zawartość dysku twardego. W tym celu lewym klawiszem myszy klikamy dość szybko na ikonie przedstawiającej dysk twardy. Po kliknięciu pokazuje nam się zawartość tego dysku.
    przykładowa zawartość dysku twardego
    (2kB)
    Co to są foldery?

    W otwartym oknie programu Mój komputer widzimy ikony przedstawiające teczki koloru żółtego. To są tzw. foldery, dawniej nazywano je katalogami. Na rysunku powyżej widzimy foldery m.in. o nazwach Pwn, Designer, Moje dokumenty.

    Folder - teczka w której przechowywane są podfoldery oraz pliki. Foldery tworzone są automatycznie przez system operacyjny (np: folder Windows, Program files), inne programy oraz są zakładane przez użytkownika komputera w celu posegregowania danych.
    (2kB)
    Co to są pliki?

    Foldery nie zawierają w sobie żadnych danych, są tylko teczkami, w których dane możemy przechowywać. Dane przechowywane są w tzw. plikach.

    Plik - postać, w jakiej program lub dane są przechowywane w komputerze. Ponadto programy zapisują w postaci plików wyniki pracy użytkownika, np. tekst utworzony w edytorze tekstu, czy rysunek namalowany w edytorze grafiki.

    Foldery posiadały tylko nazwę. Natomiast plik oprócz nazwy posiada także rozszerzenie, które mówi nam jaki to jest rodzaj pliku oraz w jakim programie ten plik powstał, lub też w jakim programie zawartość pliku może być zmieniana.

    nazwa pliku
    kropka oddzielająca nazwę pliku
    od jego rozszerzenia
    rozszerzenie pliku

    W systemie Windows nazwa pliku może zawierać do 255 znaków, rozszerzenie natomiast najczęściej jest trzyliterowe i ściśle wiąże się z programem, za pomocą którego, plik możemy modyfikować. W zależności od rozszerzenia inna jest też ikona reprezentująca dany plik. Zauważcie, że pliki o tych samych rozszerzeniach mają takie same ikony.
    (2kB)
    Jakie są rodzaje plików?

    Jak już mówiłem na komputerze możemy zapisywać teksty, rysunki itd. Właśnie rozszerzenie mówi nam o tym z jakim plikiem mamy do czynienia, czy jest to rysunek, czy animacja, czy muzyka czy .... Nie należy modyfikować rozszerzenia pliku, należy to pozostawić programowi.
    Rozszerzenie Ikona typ pliku Program w którym plik się otwiera

    Zmień rozszerzenie dowolnego pliku mp3 na txt, następnie otwórz ten plik. Powiedz co się stało?

    Usuń rozszerzenie z dowolnego pliku, następnie otwórz ten plik. Powiedz co się stało?

Podobne zadania

99martus99 Baza danych szkoły w akcesie Przedmiot: Informatyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: 99martus99 21.4.2010 (09:02)
99martus99 BAZA DANYCH ACCESS Przedmiot: Informatyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: 99martus99 21.4.2010 (16:00)
99martus99 BAZA DANYCH ACCESS Przedmiot: Informatyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: 99martus99 21.4.2010 (19:08)
ola122 prosze o pomoc Przedmiot: Informatyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: ola122 5.5.2010 (10:51)
paffeu_ino na zaraz!!! prosze:) Przedmiot: Informatyka / Liceum 1 rozwiązanie autor: paffeu_ino 12.5.2010 (19:55)

Podobne materiały

Przydatność 80% Spinacze tekstu

Opracował Mateusz Różalski Spinacze tekstu toteż zatem tak więc niestety raczej tylko ewentualnie zapewnie wątpliwie za to tymczasem podczas gdy jakkolwiek w istocie w gruncie rzeczy w rzeczywistości widocznie wreszcie ponadto poza tym już nie tylko ale i po pierwsze...po drugie jak już powiedziałem krótko mówiąc

Przydatność 50% Gromadzenie danych

Od dawna gromadzi się przesłane , potrzebne informacje. Kiedyś służyły do tego biblioteki, czy rożnego rodzaju, pełne akt, archiwa. Obecnie gromadzenie informacji jest niezwykle ułatwione. Płyty CD czy taśmy magnetofonowe, służą nam do przechowywania ulubionych nagrań muzycznych. Filmy oglądamy na taśmach video VHS czy na coraz bardziej popularnym systemie DVD. Programy...

Przydatność 65% Przesyłanie danych

Informacje przesyłane przez telefon, radio, telewizję czy internet, przesyła się w postaci sygnałów. Analogowych lub cyfrowych. Mówiąc o sygnale analogowym, można przedstawić go za pomocą zasady działania telefonu wynalezionego w 1876 roku przez Aleksandra Bella. (podr. Str 166, rys. 6.1) Mamy tam obwód składający się z membrany, warstwy sproszkowanego węgla i uzwojenia...

Przydatność 50% Bezpieczeństwo danych.

Najbardziej znanym mi sposobem zadbania o własne dane systemowe jest zrobienie kopii zapasowej danych, czyli popularnie zwanego „Backup’a”. Zastosowanie może tu znaleźć program Norton Ghost. Intuicyjny interfejs tego programu działający w systemie Windows ułatwia regularne tworzenie kopii zapasowych danych przechowywanych na dysku. Nie ma przy tym potrzeby tworzenia dysku...

Przydatność 60% Bazy danych

BAZA DANYCH Baza danych – jest to strukturalna organizacja zbioru danych która określa podział zbioru na stałe elementy zwane rekordami oraz system łączenia, dopisywania i wyszukiwania danych. Pojęcie bazy danych często używa się wymiennie z określeniem system baz danych. SBD = BD + OOD SBD – system baz danych BD – baza danych OOD – oprogramowanie operowania...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji