Treść zadania

Darecki126

z interpretuj cytatu nie ma ucieczki przed gębą jak tylko w inną gębę

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • userphoto

    Tzn., że nie ucieknie się przed systemem państwa, jego prawami i sankcjami, ponieważ nawet jak wyjedziemy z kraju to trafimy do innego kraju, w którym są tez prawa, obowiązki, zakazy i nakazy.

Podobne zadania

anulkar Sielankowy i nie tylko obraz wsi renesansowej w literaturze polskiej Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: anulkar 18.6.2010 (12:48)
mysza_24 tylko uzasadnić ....prosze pomocy ! na jutro Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: mysza_24 14.9.2010 (21:12)
Nieznany potrzebuję na jutro pracy nie koopiowac z innym stron tylko samemu Przedmiot: Język polski / Liceum 2 rozwiązania autor: Konto usunięte 17.9.2010 (17:13)
bumber17 Na jutro muszę napisać referat o argumentach przeciw paleniu, tylko, że to Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: bumber17 27.9.2010 (18:51)
madziusia94 Na czym polega uniwersalna wartość Biblii ? Nie tylko dla chrześcijan, Przedmiot: Język polski / Liceum 1 rozwiązanie autor: madziusia94 30.9.2010 (20:11)

Podobne materiały

Przydatność 50% Prędkość ucieczki dla wybranych obiektów

w załączniku

Przydatność 50% Rozprawka cytatu Alberta Schweitzera

„Świat jest okrutny i wspaniały. Jest pełnią sensu w tym, co pełne bezsensu, pełnia cierpienia w tym, co pełnie radości.” /Albert Schweitzer/ Albert Schweitzer w swoich poglądach głosił wiele wartości. Powyższy cytat ma za zadanie...

Przydatność 80% Nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę zaś przed pupą w ogóle nie ma ucieczki .Objaśnij sens słów Gombrowicza.

GĘBA czyli narzucana nam przez społeczeństwo maska, forma, złuda wierzeń, zachowań i światopoglądu. PUPA jako symbol dziecinności, naiwności i niewinności narzucany nam przez rodzinę i bliskich „dziecięca, infantylna pupa” „Ferdydurke” Gombrowicza opisuje losy trzydziestoletniego mężczyzny, który na skutek dziwnego splotu wydarzeń trafia z powrotem do szkoły...

Przydatność 65% Czy warto znać swoją przyszłość? - na podstawie cytatu Stanisława Stabryły

Lepiej nie znać swego losu, nie dochodzić prawdy o sobie samym, tylko to może zapewnić ów pozorny i nietrwały spokój? stwierdził tłumacz literatury starożytnej Stanisław Stabryła. Według mnie bardzo trudno jest jednoznacznie ustosunkować się do tej wypowiedzi. Zarówno argumenty zwolenników, jak i przeciwników tezy, którą postawił profesor, są bardzo trafne i dają nawet...

Przydatność 80% Wyjaśnienie cytatu z "Apokalipsy" Św. Jana "Bądź zimny lub gorący".

Uważam, że cytatem "Bądź zimny lub gorący" Pan Jezus przedstawia zarzuty tym ludziom, którzy w jego oczach są "letni". Pod tym słowem kryją się osoby, które w prawdzie nie zaprzeczają, że jest Bóg, ale też nic sobie z tego nie robią, żyją swoim życiem i to jest dla nich najważniejsze. Nie liczy się Bóg, tylko oni sami. Można na takie określenie zasłużyć słowem,...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji