Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

anulaa55

Małgosia kupiła 4 jednakowe paczki naklejek. Z 20 zł otrzymała 11,40 zł reszty. Ile kosztowała paczka naklejek ?



Z GÓRY DZIĘKI ! :) DAJE NAJ ! :D PROSZE O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ ! :)

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    obliczamy ile Małgosia wydała na 4 paczki naklejek
    20 zł - 11,40zł = 8,60 zł

    obliczamy ile kosztowała 1 paczka naklejek
    8,60 : 4 = 2,15

    jedna paczka naklejek kosztowała 2,15 zł

Rozwiązania

  • sonar

    4*x = 20 – 11,40 zł

    4x= 8,60 zł

    x= 8,60 zł : 4

    x= 2,15 zł


    spr.

    4 * 2,15 zł= 20 – 11,4 zł

    8,6 zł = 8,6 zł

    L=P


    Odp. Jedna paczka naklejek kosztowała 2,15 zł

    • Albo w taki sposób (z liczbami ujemnymi)

      20 zł – 4x = 11,4 zł

      -4x= 11,4 zł – 20 zł

      -4x= - 8,6 zł

      x= - 8,6 zł : (-4)

      x= 2,15zł

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.