Treść zadania

Naja

Co każdy z nas może dać drugiemu człowiekowi?

Pilnie proszę o odp w ciągu 1 h. Nie ma być za długie, ani za krótkie. I nie musi być ładnie ułożone czy coś. Bo i tak to pozmieniam :) Chodzi tylko o to, że kompletnie nie mam pomysłu xD

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Może to pomoże ;)

    Człowiek człowiekowi może dać prawdziwe szczęście i tylko dzięki niemu może żyć w błogostanie.
    Miłość jednego człowieka do drugiego jest chyba największym szczęściem, jakie mogą sobie dać ludzie.
    Człowiek czuje się szczęśliwy w towarzystwie drugiego człowieka. To dzięki drugiemu człowiekowi można znaleźć szczęście - wzajemną miłość, wierną przyjaźń. To właśnie druga osoba i wzajemne stosunki uszczęśliwiają i sprawiają, że chce się żyć. Na pewno każdy z nas był kiedyś choć raz zakochany i wie, że spełniona miłość, to miłość odwzajemniona. A to może nam dać tylko drugi człowiek.

Rozwiązania

  • 23jonhy23

    pieniądze

  • userphoto

    Ja myślę że człowiek może dać bardzo dużo człowiekowi np. pomoc, przyjażń,może dać wsparcie

  • userphoto

    Co człowiek najlepszego może dać drugiemu człowiekowi? Zapewne to, czego on sani najbardziej w tej chwili potrzebuje.

    Zwykle sami ofiarowujemy innym albo to, czego sami mamy w nadmiarze, albo to. co dla nas jest ważne. Wyraźnie to widać, kiedy zwrócimy uwagę na to, jakie ludzie dają innym prezenty. Jedni ofiarowują książki czy inne dobra kultury, inni ubrania czy przedmioty użytkowe, niektórzy słodycze czy używki, a jeszcze inni pieniądze z komentarzem – „Kup sobie, co chcesz, co potrzebujesz”. Są też tacy, którzy delikatnie sondują, jakie potrzeby czy oczekiwania ma druga strona i starają się ją uszczęśliwić na jej sposób. To wydawałoby się najlepszym wyjściem, ale jeśli osoby związane są szczególnym rodzajem przyjaźni czy pokrewieństwa dusz, to po pierwsze dar też musi być, choć trochę, „duchowy” i trywialne byłoby podpytywanie i przeliczanie tej więzi na kupowany konkret, a po drugie - oczywistym jest, że takie dusze bez pytania rozumieją, co ta druga osoba czuje i co jej sprawi przyjemność.

    W obecnych czasach, kiedy mamy przesyt rzeczy materialnych, coraz cenniejsze są rzeczy duchowe, takie jak pamięć, dobre słowo, wdzięczność, troska, czas czy obecność; zwłaszcza wtedy, gdy sami nie posiadamy ogromnych majątków lub, gdy druga osoba cierpi z powodów innych niż ubóstwo. Dla wielu zagubionych, zatroskanych, utrudzonych, zmoczonych, chorych, samotnych czy potrzebujących wsparcia ludzi, to uwaga drugiego człowieka, jego czas czy obecność bez względu na to czy będzie ktoś bardzo bliski, czy ktoś całkiem obcy, będzie tym najmilszym i przynoszącym ulgę radość darem. Nikt z nas nie chce być tylko zrozumiany, każdy pragnie być kochany. A miłość to czas, miłość to obecność, to służba, to oddawanie siebie.

    Coraz częściej słyszymy o idei wolontariatu, czyli pracowaniu, pomaganiu czy służeniu innym bez zapłaty. Wolontariuszami są najczęściej ludzie młodzi, którzy dają swój czas, siły, chęci, zapał i pomagają ludziom starszym, chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym czy ludziom ubogim, Bo młodzież jest pełna energii, zapału, radości i ideałów, posiada czas i chęci, chce je jak najlepiej wykorzystać. Wolontariuszami mogą być ludzie w każdym wieku, bo każdy wiek czy okres rozwojowy ma, co innego do zaoferowania. W przeciwieństwie do ludzi młodych - starsi mogą dać swoją dojrzałość, mądrość, spokój i rozwagę, ale także całe swoje doświadczenie życiowe i zawodowe.

    Aby skutecznie komuś pomóc trzeba poznać jego prawdziwe potrzeby, czy leż przyczynę jego niepowodzeń. Czasami trzeba wybierać czy wysłuchać i milczeć, czy leż pocieszać i odciągać myśli od trudnych wydarzeń.

    Wspomniałam, że pomoc woluntarystyczna to działanie bezinteresowne, bez zapłaty, bez wynagrodzenia. Ale czy tak jest? Rzeczywiście nic ma tutaj pensji i przeliczania na pieniądze, a co za tym idzie, nie ma tu oczekiwania i przeliczania na wynagrodzenia, place czy dobra materialne.

    Motywem podjęcia takiej służby nic jest żaden interes, tylko chęć czynienia dobra, poprawy czyjegoś życia, ofiarowania drugiemu człowiekowi radości. Ale czy naprawdę nie ma nagrody i zapłaty. Zacznijmy od takich rzeczy jak uśmiech, jak wzruszenie, wdzięczność zawarta w spojrzeniu czy słowach, świadomość, że komuś pomagałem, że posiadam moc działania i przemiany rzeczywistości. Są to niezaprzeczalne zyski, jakich nigdy byśmy nie uzyskali, siedząc w domowym, spokojnym gniazdku.

    Największym szczęściem ludzi samotnych jest poczucie, że nic są nikomu potrzebni.

    Te stwierdzenia zmuszają nic tyle do zastanowienia się, ile do zrobienia kroku w kierunku drugiego człowieka. Zrobienie tego kroku wymaga pokory.

    Zachęcam Was do refleksji i zadumy nad życiem. Życzę odwagi i pokory, a z nimi odważnych kroków w kierunku drugiego człowieka.

    Przed nami wiele propozycji ze strony Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, co daje okazję do otrzymania miłości i dania siebie drugim.

    Pozdrawiam :)

  • Darusia15

    DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI MOŻNA DAĆ:
    - pienądze
    - pomóc mu
    -przyjazń
    -wsparcie
    -szczęście

  • userphoto

    może dać miłość ,przyjazń,pieniądze, zaufanie!!!

  • patryj1919

    Każdy z nas drugiemu człowiekowi może dać usmiech .

Podobne materiały

Przydatność 70% Człowiek potrzebny jest drugiemu człowiekowi

Odkąd na ziemi pojawili się pierwsi ludzie, są sobie bardzo potrzebni, bo w końcu, kiedy mamy problemy, bo w końcu, kiedy mamy problemy, do kogo się zwracamy? Kto może zaoferować nam pomoc? Co człowiek może uzyskać od innej osoby? Dlatego chce udowodnić, że człowiek jest potrzebny drugiemu człowiekowi. Pierwszym przykładem na poparcie niniejszej, tezy będzie przykład z...

Przydatność 50% Wierność idei, sobie i drugiemu człowiekowi.

Słowo wierność oznacza oddanie, przywiązanie. Motyw wierności pojawia się w niemal każdej epoce literackiej. Bohaterowie są wierni Bogu, ludziom bądź głoszonym przez siebie ideałom. Dla niech gotowi są poświęcić swoje życie, marzenia i pragnienia. Rezygnują ze wszystkiego co posiadają i pokonują wszystkie przeciwności losu jakie stają i na drodze aby osiągnąć...

Przydatność 90% To człowiek potrzebny jest drugiemu człowiekowi do szczęścia

W pośpiechu, jaki towarzyszy nam dziś, braknie czasu, jesteśmy oddani pracy i często nieszczęśliwi. Ale jak wiadomo od wielu tysięcy la, człowiek nie potrafi żyć sam. Z drugą osobą-przyjacielem o wiele bardziej odczuwamy radość z sukcesów, możemy rozważać razem ważne decyzje, poprosić o bezinteresowną pomoc, czy opowiedzieć o swoich problemach. Moim zdaniem człowiek...

Przydatność 60% Wierność idei, samemu sobie i drugiemu człowiekowi - motyw wierności.

Słowo wierność oznacza oddanie, przywiązanie. Motyw wierności pojawia się w niemal każdej epoce literackiej. Bohaterowie są wierni Bogu, ludziom bądź głoszonym przez siebie ideałom. Dla niech gotowi są poświęcić swoje życie, marzenia i pragnienia. Rezygnują ze wszystkiego co posiadają i pokonują wszystkie przeciwności losu jakie stają i na drodze aby osiągnąć zamierzony...

0 odpowiada - 0 ogląda - 7 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji