Treść zadania

Kubica323

Napisz recenzję na temat jakiegoś dobrego filmu najlepiej horror np.piła VI,Istota,Koszmar z ulicy wiązów,Shelter. Dobrze by było na 5

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Dobry film to : "Katyń"
    Film Andrzeja Wajdy "Katyń"oddaje cześć zamordowanym w zbrodni katyńskiej i ich rodzinom. Wywołuje wiele przykrych uczuć i nawet doprowadza do łez. Bardzo go zachwalam, tylko jest mi przykro, że niektórym brak patriotyzmu i szacunku do ojczyzny.
    Dla reżysera Andrzeja Wajdy temat Katynia był szczególnie ważny. Jego ojciec był oficerem Wojska Polskiego, który został zamordowany przez Sowietów w 1940 roku. Matka do końca życia nie przyjmowała do świadomości śmierci męża. Miała nadzieję, że powróci z niewoli. Ten film Wajda zadedykował właśnie rodzicom.
    Aktorom, którzy zagrali w filmie nie można nic zarzucić. Odegrali swoje role najlepiej jak potrafili. W postać Anny wcieliła się Maja Ostaszewska, a w jej męża ,Artur Żmijewski. Postacią pierwszoplanową była również Nika grana przez Wiktorię Gąsiewską. Pozostali to Maja Komorowska jako Maria,Władysław Kowalski w roli Jana, Andrzej Chyra jako Jerzy, Magdalena Cielecka w roli Agnieszki i inni.
    Piękno filmowi dodali m.in. scenograf: Magdalena Dipont, dekorator wnętrz: Wiesława Chojnowska, charakteryzator: Tomasz Matraszek, a o muzykę zadbał Krzysztof Penderecki. ''Katyń'' zawdzięcza swój sukces scenariuszowi i reżyserii Andrzeja Wajdy.
    Film opowiada o rodzinie rozłączonej na zawsze i o wielkich złudzeniach brutalnej prawdy katyńskiej zbrodni. Okazuje do bólu okrutne losy, których bohaterami nie są mężczyźni, lecz kobiety, które czekają na ich powrót każdego dnia. Są pewne, że wystarczy otworzyć drzwi, a stanie w nich od lat oczekiwany mężczyzna. Na końcu filmu Anna otrzymuje dziennik męża, w którym Andrzej opisywał co się działo. Wydarzenia kończą się na tym, jak oficerowie zostają wywiezieni do lasu, brutalnie zabici i masowo pochowani. Jednym słowem nie po ludzku.

Rozwiązania

  • userphoto

    "Piła 6" to – jak się nietrudno domyślić – nic nowego w temacie. Aktualna odsłona oczywiście zaczyna się w miejscu, gdzie skończyła się poprzednia i kończy w momencie, który będzie zapewne otwarciem następnego epizodu (tak, ten już się tworzy). Natomiast między początkiem, a finałem można obejrzeć tradycyjny i coraz mniej oryginalny festiwal makabry. Mnóstwo ofiar, tyle samo wymyślnych machin śmierci, przeszarżowany montaż i scenariuszowe akrobacje próbujące prześcignąć "Dynastię" pod względem kumulacji intryg. Mówiąc krótko, w świecie "Piły" wszystko zostało na swoim miejscu.

    Natężenie intryg jest zresztą na tyle duże, że blisko połowa filmu to retrospekcje. Te z kolei odkrywają kolejne wątki fabuły, kolejne motywacje postaci i kolejne niezwykle zaskakujące relacje między ofiarami, a oprawcami, a prowadzącymi sprawą policjantami, a wszystkimi innymi, którzy pojawiają się na ekranie. I choć fantazja scenarzystów nie zna granic, a efektami ich pracy są często tak idiotyczne, jak i nielogiczne rewelacje, to jest w tym szaleństwie jakaś metoda.

    Choć fabuły kolejnych części idą w coraz bardziej absurdalne i bezsensowne rejony, to jednak rozszerzają ten filmowy wszechświat. Ekwilibrystyka – mimo wszystkich zarzutów – godna podziwu tym bardziej, że "Piła" potrafi działać na niektórych widzów, jak amerykańskie seriale dopieszczone cliffhangerami. Co z tego, że mało w tym wszystkim sensu, skoro lada chwila (obstawiam, że za 4 lata) nastąpi wielki finał serii, a w nim ujrzymy dopełnienie każdego wątku i wyjaśnienie największej tajemnicy wszech czasów. Jakiej? Tego pewnie nie wiedzą jeszcze sami twórcy, ale w kolejnych częściach i oni spróbują się dowiedzieć.

    "Piła" to tasiemiec z krwi i kości (tudzież mydła i powidła), który jednych może zainteresować i wciągnąć, a innych znudzić i zniesmaczyć. Dlatego też ciężko oceniać jedną odsłonę, która – nie różniąc się niczym od pozostałych – ma oczywiście trywialną wręcz konstrukcję fabuły, aktorstwo na poziomie pornosów z Ronem Jeremym i całe mnóstwo makabrycznych scen. Ta przesadzona brutalność, te nielogiczne fabularne przewrotki i ten agresywny sposób realizacji były tych kilka lat temu swego rodzaju powiewem świeżości. Teraz zalatuje od nich stęchlizną, a formuła coraz bardziej się wypala, jeśli już do końca się nie wypaliła. Fakt, ten wspomniany wielki finał jest kuszący, a "Piłę VI" ogląda się znacznie lepiej niż kompletnie nieudaną poprzedniczkę, ale to tylko efekt przyzwyczajenia fanów serii. Fanów, których – mam wrażenie – jest z roku na rok coraz mniej. Na kinowych fotelach zasiadają tylko sadyści, których już chyba nawet nie kręcą cierpienia filmowych postaci, a o wiele większe cierpienia i trudności scenarzystów.

Podobne materiały

Przydatność 85% Kicz i arcydzieło. Napisz recenzje 2 filmów: „Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka” oraz „Czerwony kapturek – prawdziwa historia”

Recenzja: Kicz i arcydzieło. Ostatnie wakacje obfitowały w liczne premiery światowego i polskiego kina. Ludzie w każdym wieku wybierali się na seanse filmowe w letnie wieczory. Trafiłam tam i ja. Szczególnie zapadły mi w pamięć dwa filmy. Jeden, to godna obejrzenia wspaniała przygoda z piratami z Karaibów, drugi zaś, to przereklamowany kicz pt.: „czerwony kapturek –...

Przydatność 65% Recenzje z filmu "Zemsta"

tylko uwaga..tu jest pare recenzji.nie przepisywac bezmyslnie :D W dniach 14 i 18 XI 2002r. obejrzeliśmy w kinie "Regis" w Bochni adaptację komedii A. Fredry pt. "Zemsta". Film wyreżyserował Andrzej Wajda. Główne role grali: Janusz Gajos jako Cześnik, Andrzej Seweryn - Rejent, Agata Buzek - Klara, Katarzyna Figura - Podstolina, Roman Polański - Papkin. Akcja filmu toczy się na...

Przydatność 60% Jak pisać recenzje

RECENZJA Recenzja to typ sprawozdania, w którym omawiacie konkretny utwór literacki, muzyczny, filmowy, plastyczny, teatralny, audycję radiową, koncert, wystawę. Jest to forma zbliżona do sprawozdania, zawiera jednak elementy subiektywne: oceny, sądy, porównania. Recenzję można nazwać wypowiedzią sprawozdawczo-oceniającą. Sztukę jej pisania powinni opanować wszyscy, którzy...

Przydatność 85% Jak napisać recenzje.

Recenzja- to tekst zazwyczaj umieszczony w prasie, będący krytycznym omówieniem jakiegoś dzieła sztuki lub wydarzenia kulturowego: zawiera dwie części informacyjną i oceniającą. 1. Część informacyjna zawiera: informacje dotyczące dzieła (autor, reżyser, bohaterowie, aktorzy, miejsce wydarzeń, scenografia, muzyka, tytuł, scenariusz, wydawca, rok wydania, rodzaj publikacji)...

Przydatność 65% Recenzje filmu pt. "Pasja" Mel'a Gibson'a

Krzyż na ramionach Ks. Andrzej Luter Jest to film porażający autentyzmem, realizmem, wręcz naturalizmem. Okrucieństwo Męki Pana staje się dla widza przeżyciem traumatycznym. Ma rację ks. prof. Waldemar Chrostowski, wybitny biblista, kiedy mówi, że chrześcijanie czytając czy słuchając w kościołach opisu męki Chrystusa, niejako "uodpornili" się na te teksty. Tymczasem Gibson...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji