Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

~basia

Oblicz ceny owoców,wiedząc ,że:za 1 kg.gruszek i 1 kg. jabłek i 1kg.śliwek zapłacono 6 zł. ,b)za 2 kg.gruszek i 1 kg jabłek i 1 kg.śliwek zapłacono 9 zł.c)za 1kg.gruszek i 1 kg. jabłek i 2 kg. śliwek zapłacono 8 zł. a)za 1kg.gruszek,b)1kg.śliwek c)1 kg.jabłek

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    a)
    1 kg gruszek
    1 kg jabłek
    1 kg śliwek
    ------------------
    razem = 6 zł



    b)
    2kg gruszek
    1 kg jabłek
    1 kg śliwek
    -----------------------
    razem = 9zł



    c)
    1kg gruszek
    1 kg jabłek
    2 kg śliwek
    -------------------
    razem = 8zł



    cenę gruszek obliczymy odejmując od sumy z punktu b, sumę z punktu a
    ( Ilość kupionych owoców różni się 1 kilogramem gruszek. W punkcie b kupiono o 1kg gruszek więcej. Różnica między tymi zakupami to cena 1 kg gruszek)

    9 zł - 6 zł = 3 zł


    cenę śliwek obliczymy odejmując od sumy z punktu c , sumę z punktu a
    ( Ilość kupionych owoców różni się 1 kilogramem śliwek. W punkcie c kupiono o 1kg śliwek więcej. Różnica między tymi zakupami to cena 1 kg śliwek)

    8 zł - 6 zł = 2 zł


    cenę jabłek obliczymy podstawiając cenę gruszek i śliwek do punktu a. Cenę jabłek oznaczyłam jako x

    3 zł + x + 2 zł = 6zł
    5zł + x= 6 zł
    x= 6 zł - 5 zł
    x= 1 zł


    1 kg jabłek kosztował 1 zł
    1 kg śliwek kosztował 2 zł
    1 kg gruszek kosztował 3 zł

Rozwiązania

  • userphoto

    1kg gruszek kosztuje 3zl,
    1kg jablek kosztuje 1zl,
    1kg sliwek kosztuje 2zl

  • mirkaj1

    1/ 1 kg gruszek kosztuje 3 zł

    2 / 1kg jabłek kosztuje 1 zł

    3 / 1kg śliwek kosztuje 2 zł

Podobne zadania

Nieznany Oblicz bok kwadratu którego obwód jest równy obwodowi prostokąta o Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: Konto usunięte 29.3.2010 (18:52)
Oliwieta Oblicz Pole Prostokąta. Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 16 rozwiązań autor: Oliwieta 13.4.2010 (15:24)
olika12 Kurtka po obniżce o 10%kosztuje 630zł oblicz cene kurtki przed obniżką Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 4 rozwiązania autor: olika12 18.4.2010 (20:45)
zania77 boki kwadratu mają po 5 cm ,oblicz obwód kwadratu? Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 20 rozwiązań autor: zania77 19.4.2010 (07:56)
Jumpa Oblicz Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: Jumpa 19.4.2010 (20:27)

Podobne materiały

Przydatność 75% Ceny

CENA Pomimo zwiększonej roli czynników pozacenowych w nowoczesnych procesach marketingowych, cena pozostaje krytycznym czynnikiem na szczególnie trudnych rynkach charakteryzujących się zwłaszcza konkurencją monopolistyczną lub oligopolistyczną. Cena jest jedynym elementem marketing mix tworzącym przychody. Pozostałe elementy (produkt, dystrybucja i promocja) tworzą tylko koszty....

Przydatność 65% Oblicze Ojczyzny

(praca z 1 klasy gima) słowa w wierszu "*** (oblicze ojczyzny)" Tadeusza Różewicza "na początku ojczyzna jest blisko, na wyciągnięcie ręki" oznaczają, że gdy jesteśmy jeszcze mali ojczyzna to rodzice, koledzy i koleżanki, to nasz dom, nasze podwórko. ważniejsze jest wtedy dla nas to, że koleżance zaginął kot, a nie że wielu ludzi nie ma pracy i nie ma za co wyżywić...

Przydatność 80% Ceny monopolistyczne

CENY MONOPOLISTYCZNE Monopolista dążąc do maksymalizacji zysku może podnosić cenę lub wielkość produkcji tak, aby różnica między przychodem całkowitym ze sprzedaży i kosztem całkowitym była największa. W wielu interpretacjach ekonomicznych przyjmuje się, że monopol może decydować zarówno o wielkości produkcji, jak i o cenie. Faktycznie jednak swoboda wyboru monopolu...

Przydatność 60% Strategia ceny

CENA ? jest wartością towaru lub usługi wyrażona w pieniądzu. Istotą strategii cenowej jest wynegowanie poziomu ceny w wysokości satysfakcjonującej kupującego i sprzedającego. Najczęściej stosowane strategie cenowe: ? strategia ceny wysokiej: ? strategia ceny niskiej. Strategia ceny wysokiej występuje gdy: ? na rynku występuje monopol; ? gdy towar lub usługa jest...

Przydatność 55% wiersz Oblicze ojczyzny

Czytając wiersz Tadeusz Różewicza pt.Oblicze ojczyzny odnoszę wrażenie,iż poeta miał szczęśliwe dzieciństwo,chociaż lata w których przyszło mu dorastać nie należały do spokojnych.Wojna i okupacja nie zatarły jednak beztroskich i pełnych ciepłych barw wspomnień poety. Kiedy jest się dzieckiem,całym światem są najbliżsi: mama,tata i...

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.