Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

marysia0110

zad.1
szynka 15zł/kg
pieczarki-niewiadomo
kiełbasa 22,20zł/kg
pomidory 8zł/kg
ser zołty-niewiadomo
a)ile trzeba zapłacic za 0,2kg szynki?
b)za 0,5kg pieczarek zapłacono 3.40zł.ile trzeba zapłacic za 1,5 kg pieczarek?
c)kiełbase można kupić na wage lub w porcjach po 0,1kg zapakowanych hermetycznie.cena paczki wynosi 2,60zł.o ile wiecej kosztuje kilogram kiełbasy, gdy jest hermetycznie zapakowana?
d)ile reszty otrzymamy z 20zł, gdy kupimy 1,5kg pomidorów?
e)ile kosztuje 1kg sera żółtego , jesli za 0,3kg tego sera zapłacono 6,30zł?
f)za 5 pomidoroz zapłacono 5,60zł.ile wazyły re pomidory?
zad.2
a)do osolenia 4 litrów rosołu potrzeba 5,6dag soli.ile dekagramów soli potrzeba do osolenia 5 litrów rosołu?
b)na zrobienie 3 szarf dla miss oraz pierwszej i drugiej wicemiss miasteczka nowy jurek potrzeba 4,8m wstażki.ile metrów wstązki trzeba dokupić,aby udekorować jeszcze miss publiczności oraz miss foto?
c)wszystkie jajka z ekologicznej hodowli sa w tej samej cenie,ale pakuje sie je w rożne pojemniki:po 6,po 8 i po 10 sztuk.za najmniejszy pojemnik z jajkami trzeba zapłacić 4,20 zł.ile kosztuja wieksze pojemniki?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    a)1/5*15=3zł
    b) 3.40**3=10,20
    c)10*2,6=26
    26-22,20=3,80-tyle trzeba więcej zapłacić
    d)1,5*8=12
    20-12=8 zł reszty
    e)0,1kg-2,10zł
    1kg-x
    x=21
    Zad 2
    1l-1,4 dag
    5l-x
    x=7dag
    b)4,8:3=1,6
    5*1,6=8m
    c)4,20:6=0,7
    8*0,7=5,60
    10*0,7=7

Rozwiązania

  • userphoto

    zad 1 a ))
    15kg szynki-15 zł
    0.2kg-x zł
    (mnożymy na krzyż )

    15*x = o.2* 15
    15x=75| :15
    x=5
    Odp : za 0.2 kg szynki trzeba zapłacić 5 zł

    zad 1 b ))

    0,5 kg = 3,40
    1,5kg=x
    (znów na krzyż)
    0,5x= 3,40 * 1,5
    0,5x = 5,1| :0,5
    x=10,2

    ODP: za kilo pieczarek zapłacimy 10,20 zł

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.