Treść zadania

kanie1


Albania : Tirana jest stolicą Albanii. System polityczny w tym kraju republikańskich. Ludności tego kraju wynosi około 3,5 mln euro. Lek jest walutą. Albański jest językiem mówionym.

Andora: Andorra La Vella jest stolicą i całej populacji wynosi około 0.070.000. System polityczny Andora jest parlamentarnych i walutą jest euro. Kataloński, holenderski, angielski, francuski i hiszpański języki, które są powszechnie używanym.

Armenia : Erywań jest stolicą Armenii. Politycznej po system republikański i ludności kraju wynosi 3,7 mln EUR. Waluta jest DRAM. Języków są ormiański, rosyjski i angielski.

Azerbejdżan : Baku jest stolica Azerbejdżanu. Ludności tego kraju wynosi około 8,3 mln euro. Azerbejdżański manat jest walutą. Rosyjskim, angielskim i azerskiego są języki, w których używa się powszechnie.

Austria : Wiedeń jest stolicą Austrii. To jest państwem członkowskim Unii Europejskiej. Ludność Austrii 8300000 i jego systemu politycznego Republiki Federalnej. Językiem urzędowym jest język niemiecki, ale angielski jest używany. Walutą jest euro.

Belgia : Bruksela jest stolicą Belgii. Ludności tego kraju wynosi 10,5 mln EUR. Belgia jest jednym z państw Unii Europejskiej. Euro jest walutą i system polityczny jest monarchią konstytucyjną. Francuski, niderlandzki i niemiecki są językami, które są powszechnie używanym tutaj.

Bułgaria : Sofia jest stolicą Bułgarii. System polityczny jest po republikańskiej i jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Populacji jest około 7,7 mln. Polska waluta jest Lew i mówi językiem jest bułgarski.

Białoruś: Mińsk jest stolicą Białorusi. Są one zgodne z systemu republikańskiego. Ludności tego kraju wynosi 9,8 mln EUR. Rubel białoruski jest stosowanej waluty. Białoruski, rosyjski i angielski języków.

Bośnia i Hercegowina: Sarajewo jest stolicą i system polityczny, po to republikańskich. Ludności wynosi 3,8 mln EUR. Bośniackich Cabrio Mark waluty. Bośniacki, serbski i język angielski są używanych języków.

Cypr : Nikozja jest stolicą Cypru. Ludność 0800000 i jest się członkiem Unii Europejskiej. Greckim i angielskim są języki i euro jest waluta. System polityczny jest republikański.

Chorwacja : Zagrzeb jest stolicą Chorwacji. Jest to kraj kandydujący do Unii Europejskiej. Ludność 4400000 a walutą jest kuna. System polityczny jest republikański. Chorwacki jest językiem mówionym.

Czechy: Praga jest stolicą Czech. System polityczny jest republikański, a ludność wynosi około 10,3 mln EUR. Walutą jest korona czeska. Czechy są jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Język powszechnie używany jest język czeski.

Dania : Kopenhaga jest stolicą. Monarchia konstytucyjna jest system polityczny i waluta jest korona duńska. Dania jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Duński jest językiem mówionym.

Estonia: Tallinn jest stolicą. System polityczny jest republikański, a ludność wynosi 1,3 mln EUR. Estonia jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Korona estońska jest walutą i używanym językiem jest język estoński.

Finlandia: Helsinki to stolica i system polityczny jest republikański. Liczba ludności Finlandii wynosi 5,3 mln EUR. Finlandia jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej i korzysta z euro jako waluty. Fińskim i szwedzkim są w dwóch językach powszechnie używanym.

Francja : Paryż jest stolicą i system polityczny jest republikański. Francja jest jednym z państw członkowskich oraz członków-założycieli Unii Europejskiej. Ludności wynosi 61 mln euro. Euro jest walutą i francuski jest językiem.

Niemcy : Berlin jest stolicą Niemiec. System polityczny jest federalnych republikańskich. Mieszkańców Niemiec wynosi około 83 milionów euro, a walutą jest euro. Niemcy to nie tylko państw członkowskich, ale także jednym z członków-założycieli Unii Europejskiej.

Grecja : Ateny jest stolicą. System polityczny jest republikański, a ludność wynosi 11,1 mln EUR. Euro jest walutą i język mówiony jest język grecki. Grecja jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Węgry : Budapeszt jest stolicą Węgier. Jest członkiem Unii Europejskiej. Węgry zamieszkuje około 10,1 milionów. Forint jest walutą i węgierski jest językiem mówionym. System polityczny po republikańskiej.

Islandia : Reykjavik jest stolicą tego kraju i liczy 0,3 mln zł. Walutą jest korona islandzka. System polityczny jest republikański i używanym językiem jest język islandzki.

Irlandia : Dublin jest stolicą Irlandii. Liczba ludności wynosi około 4,2 mln. Walutą jest euro, a system polityczny, po to republikańskich. Angielski i irlandzki są języki, które są wypowiedziane. Jest to jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Włochy : Rzym jest stolicą Włoch. Jest to państwo członkowskie, a także członkiem-założycielem Unii Europejskiej. Ludności Włoch wynosi około 58,8 milionów. Walutą jest euro a językiem urzędowym jest język włoski. System polityczny po republikańskiej.

Łotwa: Ryga jest stolicą Łotwy. Polska waluta jest łat i ludności wynosi 2,3 mln EUR. Łotewskie jest język mówiony i Łotwa jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Litwa : Wilno jest stolicą. Populacji jest około 3,4 mln euro. System polityczny jest republikański, a walutą jest litów. Litwa jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Język litewski.

Luksemburg: Luksemburg jest stolicą Luksemburga. To nie tylko jednym z członków założycieli, ale także państwa członkowskiego Unii Europejskiej. System polityczny po monarchią konstytucyjną. Waluta jest euro i języków powszechnie używanym są francuski i niemiecki.

Liechtenstein: Vaduz jest stolicą i system polityczny, po to księstwo. Ludności tego kraju wynosi 0,03 mln EUR. Walutą jest frank szwajcarski. Angielski, francuski i niemiecki są językami powszechnie używanym.

Malta : Valletta to stolica Malty. Jest to jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej. Maltański i angielski są powszechnie używane języki. System polityczny jest republikański. Waluta jest euro.

Mołdawia: Kiszyniów jest stolicą Mołdawii. System polityczny po republikańskiej. Ludność 3300000 a walutą jest lej mołdawski. Rosji i Mołdawii są używanych języków.

Monako: Monako miasto jest stolicą Monako. Liczba ludności wynosi około 0.030.000. System polityczny jest księstwa. Waluta jest euro. Angielski i francuski są używanych języków.

Czarnogóra : Podgorica to stolica. Populacja wynosi 0,06 mln EUR. Euro jest walutą. W kraju następuje republikański system polityczny. Serbskim i angielskim są języków.

Holandia : Amsterdam jest stolicą. System polityczny jest monarchią konstytucyjną. Populacji 16 mln. Holandia znana jest również jako Holland. Jest to jedno z państw członkowskich oraz członkiem-założycielem Unii Europejskiej. Holenderski jest jego język.

Norwegia : Oslo jest stolicą Norwegii. Ludność 4400000 a walutą jest korona norweska. Monarchia jest system polityczny, po. Norweski jest językiem mówionym.

Polska : Warszawa jest stolicą. System polityczny jest republikański. Polska jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Polski jest językiem mówionym.

Portugalia : Lizbona jest stolicą Portugalii. Jest to jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej. System polityczny jest republikański, a walutą jest euro. Ludność Portugalia 10.600.000. Portugalski jest językiem mówionym.

Rumunia : Bukareszt, stolica Rumunii. Są one zgodne z systemu republikańskiego. Leu jest stosowanej waluty. Ludności wynosi 21,6 mln EUR. Rumunia jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Rumuński jest językiem mówionym.

Rosja : Moskwa jest stolicą. System polityczny po republikańskiej. Walutą jest rubel i ludności 142100000. Rosyjski jest językiem powszechnie używanym.

San Marino: San Marino miasto jest stolicą. Ten naród następujące republikańskiego ustroju. Waluta euro jest używane, a ludność wynosi 0,02 mln EUR. Włoski jest językiem powszechnie używanym.

Serbia : Belgrad jest stolicą Serbii. Dinar jest walutą, serbski jest powszechnie używany język i system polityczny jest republikański. Ludności to 10,1 mln euro.

Słowacja: Bratysława jest stolicą. System polityczny jest republikański. Korona słowacka jest walutą. Ludności Słowacji 5400000 a językiem urzędowym jest słowacki. Słowacja jest członkiem Unii Europejskiej.

Słowenia : Ljubljana, stolica Słowenii. System polityczny jest republikański. Słowenia jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Ludność 2000000 a językiem urzędowym jest język słoweński. Waluta jest euro.

Hiszpania : Madryt jest stolicą. Hiszpania jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. System polityczny jest monarchią konstytucyjną. Ludność 43.800.000. Hiszpański jest językiem mówionym.

Szwecja : Sztokholm jest stolicą Szwecji. Jest to jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej. Monarchia konstytucyjna jest system polityczny. Ludność 9.000.000. Język mówiony jest szwedzki a walutą jest korona szwedzka.

Szwajcaria : Berno, stolica Szwajcarii. Ludność 7000000 a walutą jest frank szwajcarski. Niemiecki, francuski, włoski i retoromański to języki powszechnie używane. System polityczny jest Konfederacja Szwajcarska.

Turcja : Ankara jest stolicą Turcji. Turcja jest jednym z krajów kandydujących do Unii Europejskiej. Ludność 72.500.000. System polityczny po republikańskiej. Walutą jest lira turecka i język mówiony jest turecki.

Ukraina : Kijów jest stolicą Ukrainy. Ludności tego kraju jest 47100000 i system polityczny jest republikański. Hrywna jest walutą i języków są rosyjski i ukraiński.

Wielka Brytania : Londyn jest stolicą i system polityczny jest monarchią konstytucyjną. Ludność 60400000 a walutą jest funt szterling. Angielski jest język. Wielka Brytania jest jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Watykan : Watykan jest stolicą i systemu politycznego państwa kościelnego. Walutą jest euro, a liczba ludności wynosi 0.000.900. Angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański i portugalski są powszechnie używane języki.


ułożyć to alfabetycznie i by został kraj i stolica

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 1 0

  Albania : Tirana
  Andora: Andorra La Vella
  Armenia : Erywań
  Austria : Wiedeń
  Azerbejdżan : Baku
  Belgia : Bruksela
  Białoruś: Mińsk
  Bośnia i Hercegowina: Sarajewo
  Bułgaria : Sofia
  Chorwacja : Zagrzeb
  Cypr : Nikozja
  Czechy: Praga
  Czarnogóra : Podgorica
  Dania : Kopenhaga
  Estonia: Tallinn
  Finlandia: Helsinki
  Francja : Paryż
  Grecja : Ateny
  Hiszpania : Madryt
  Holandia : Amsterdam
  Irlandia : Dublin
  Islandia : Reykjavik
  Liechtenstein: Vaduz
  Litwa : Wilno
  Luksemburg: Luksemburg
  Łotwa: Ryga
  Malta : Valletta
  Mołdawia: Kiszyniów
  Monako: Monako
  Niemcy : Berlin
  Norwegia : Oslo
  Polska : Warszawa
  Portugalia : Lizbona
  Rosja : Moskwa
  Rumunia : Bukareszt
  San Marino: San Marino
  Serbia : Belgraderbia
  Słowacja: Bratysława
  Słowenia : Ljubljana
  Szwajcaria : Berno
  Szwecja : Sztokholm
  Turcja : Ankara
  Ukraina : Kijów
  Watykan : Watykan
  Węgry : Budapeszt
  Wielka Brytania : Londyn
  Włochy : Rzym

Rozwiązania

Podobne zadania

ewaturek1990 wymień kraje sahelu i powiedz co je lączy Przedmiot: Geografia / Liceum 2 rozwiązania autor: ewaturek1990 14.6.2010 (22:51)
karolcia19 Podaj: a) nazwę największego okręgu przemysłowego Europy, b)wymień 3 Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: karolcia19 20.10.2010 (18:14)
ania11275 Ukształtowanie powierzchni europy na tle przeszłości geologicznej kontynentu. Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: ania11275 2.11.2010 (15:10)
Nieznany podaj trzy formy pomocy jakie mogą nieś kraje mieszkancom obszarów Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 4.11.2010 (17:12)
ronis2468 1. wypisz po dwa konflikty zbrojne afryki, azji i europy. 2. produkcja energii Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: ronis2468 17.4.2011 (18:16)

Podobne materiały

Przydatność 85% Kraje i stolice Azji.

Afganistan - Kabul Arabia Saudyjska - Ar-Rijad Armenia - Erewań Azerbejdżan - Baku Bahrajn - Al-Manama Bangladesz - Dhaka Bhutan - Thimphu Birma - Rangun Brunei - Bandar Seri Begawan Chiny - Pekin Cypr - Nikozja Cypr Północny - Nikozja Filipiny - Manilia Gruzja - Tibilisi Indie - New Delhi Indonezja - Dżakart Irak - Bagdad Iran - Teheran Izrael - Tel Awiw...

Przydatność 65% Kraje i stolice świata

Europa: Portugalia-Lizbona Hiszpania-Madryt Francja-Paryż Belgia-Bruksela Holandia-Amsterdam Luksemburg-Luksemburg Dania-Kopenhaga Niemcy-Berlin Islandia-Rejkjawik Irlandia-Dublin Wielka Brytania-Londyn Norwegia-Oslo Szwecja-Sztokholm Finlandia-Helsinki Włochy-Rzym Szwajcaria-Berno Austria-Wiedeń Czechy-Praga Słowacja-Bratysława Węgry-Budapeszt Rumunia-Bukareszt...

Przydatność 85% Stolice Europy

Albania- Tirana Andora- Andora Austria- Wiedeń Belgia- Bruksela Białoruś- Mińsk Bośnia i Hercegowina- Sarajewo Bułgaria- Sofia Chorwacja- Zagrzeb Dania- Kopenhaga Estonia- Tallin Finlandia- Helsinki Francja- Paryż Grecja- Ateny Hiszpania- Madryt Holandia- Amsterdam Irlandia- Dublin Islandia- Rejkiawik Jugosławia- Belgrad Kazachstan- Ałma-Ata Liechtenstein- Vaduz...

Przydatność 80% Stolice Europy

1. Albania - Tirana 2.Andora - Andora 3. Austria - Wiedeń 4. Belgia - Bruksela 5. Białoruś - Mińsk 6. Bośnia i H. - Sarajewo 7. Bułgaria - Sofia 8. Chorwacja - Zagrzeb 9. Dania - Kopenhaga 10. Estonia - Tallin 11. Finlandia - Helsinki 12. Francja - Paryż 13. Grecja - Ateny 14. Hiszpania - Madryt 15. Holandia - Amsterdam 16. Irlandia - Dublin 17. Islandia - Reykiawik 18. Jugosławia -...

Przydatność 60% Kraje i Stolice Ameryki Północnej

Kanada - Ottawa Stany Zjednoczone - Waszyngton Meksyk - Meksyk Gwatemala - Gwatemala Salvador - San Salvador Honduras - Tegucigalpa Nikaragua - Managua Kostaryka - San Jose Panama - Panama Kuba - Hawana Jamajka - Kingston Haiti - Port-Au-Prince Dominikana - Santo Domingo Bahamy - Nassau

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji