Treść zadania

~ewelina

Rysunek przedstawia prosty model ogniwa elektrycznego. Wyjaśnij, dlaczego wskaźnik pokazuje napięcie.

( rysunek : jabłko, w które jest wbity po jednej stronie nóż a po drugiej łyżka. od nich odchodzą przewody do woltomierza , który wskazuje napięcie. )

Dzięki .

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 1 0

    Jabłko w sobie zawiera jakiś kwas i wodę co stanowi elektrolit czyli jony aniony i kationy. łyżka i nóż to prowizoryczne elektrody (wykonane muszą być z dwóch różnych metali). aniony będą się gromadzić na jednej elektrodzie a kationy na drugiej, powstanie różnica potencjałów czyli napięcie.

Rozwiązania

  • userphoto

    zawsze robili to z kiszonym ogórkiem ale jabłko Ok
    # sok jabłka to elektrolit czyli posiada jony , nóż i łyżka to elektrody warunek nie są z takiego samego metalu,
    jak są różne metale to pojawi się napięcie bo powstanie różnica potencjałów .

Podobne zadania

ona Praca i moc prądu elektrycznego Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: ona 8.4.2010 (19:23)
anitka96 Wyjaśnij, dlaczego okręt wykonany m.in. z żelaza nie tonie? Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: anitka96 11.4.2010 (14:41)
kilk22020 2. Rysunek przedstawia przekrój kanału i jego wymiary. Woda w kanale płynie Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: kilk22020 17.4.2010 (20:26)
dopati Dlaczego ilość powietrza w oponach samochodowych latem winna być nieco Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: dopati 20.4.2010 (17:32)
karOlinka Wyznacz moc grzejnika elektrycznego, który w czasie 2h przetwarza energię Przedmiot: Fizyka / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: karOlinka 22.4.2010 (20:53)

Podobne materiały

Przydatność 80% ogniwa paliwowe

Ogniwo paliwowe element elektrochemiczny pełniący funkcję przetwornika energii w sposób ciągły , w którym wykorzystano nieodwracalna reakcję utleniania i redukcji przebiegającą na elektrodach . Substraty reakcji elektrodowych są dostarczane ze zbiornika zewnętrznego sukcesywnie w miarę ich zużywania się podczas pracy ogniwa .
Schemat działania ogniwa wodorotlenowego ....

Przydatność 85% Ogniwa słoneczne

Ogniwa słoneczne przetwarzają światło na energię elektryczną. Ogniwo słoneczne może być produkowane z wielu różnych pierwiastków, ale najczęściej używanym jest krzem. Mówi się o ogniwach pojedynczych (monokrystalicznych), wielokrystalicznych (polikrystalicznych) albo cienkowarstwowych (amorficznych). Różnica między ogniwem mono- i polikrystalicznym nie jest zbyt duża,...

Przydatność 50% Ogniwa chemiczne

Odkrycie elektryczności wywołało w XIX stuleciu rewolucyjny przewrót w świecie nauk przyrodniczych; w chemii dało szereg epokowych odkryć doświadczalnych. Objawy istnienia elektryczności statycznej znano od bardzo dawna, co najmniej od czasów starożytnych. Wiedziano, że pocieranie szkła nadaje mu szczególną właściwość – zdolność do odpychania innego, również potartego...

Przydatność 65% Ogniwa galwaniczne

Ogniwa Galwaniczne Ogniwo galwaniczne jest to urządzenie zamieniające bezpośrednio energię chemiczna na energię elektryczną prądu stałego. Proces ten następuje w wyniku reakcji elektrochemicznych (tzn. reakcji chemicznych z oddawaniem lub przyłączaniem elektronów).Ogniwo zasadniczo składa się z dwóch elektrod zanurzonych w roztworze odpowiedniego elektrolitu (tzn. substancji,...

Przydatność 50% Ogniwa galwaniczne

Ogniwo galwaniczne składa się z dwóch półogniw połączonych kluczem elektrolitycznym. Półogniwo – to układ złożony z przewodnika metalicznego lub grafitu zanurzonego w roztworze elektrolitów. Elektroda – przewodnik metaliczny lub grafit Klucz elektrolityczny – rurka szklana wypełniona roztworem elektrolitu (najczęściej KCl), który umożliwia zrównoważenie...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji