Treść zadania

samsel2009

Napisz baśń o dobrej księżniczce

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Rozwiązania

  • userphoto

    Dawno, dawno temu w małym królestwie urodziła się mała księżniczka. Miała zamożnych rodziców, wiodło
    jej się dobrze. Była małą pracowitą osobą.
    Pewnego dnia spacerując po zamkowym dziedzińcu, przez stalowe kraty u wejścia do zamku zauważyła białą gołębicę leżącą na ziemi. Podbiegła do niej i zabrała ją do swego pokoju w wieży. Tam okazało się ,że ma złamane skrzydło. Opatrzyła je i nakarmiła owego ptaka. Następnego dnia obudził ją świergot ptaków wtedy na oknie ujrzała tę samą gołębicę w towarzystwie innych ptaków. Ptak odwdzięczył się za pomoc i od tej pory śpiewał księżniczce piękne pieśni.
    Księżniczka była zadowolona i zaprzyjaźniła się z ptaszkiem. Odtąd żyli długo i szczęśliwie. Warto pomagać innym ,ponieważ sprawiamy tym osobą przyjemność i zyskujemy przyjaciół.

Podobne zadania

Kinia_5 Napisz opowiadanie(felieton pt.: " Świat bez kłamstw" Co to jest w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Kinia_5 28.3.2010 (11:41)
dluga Na papierze podaniowym (na 29.03) napisz opis sytuacji pt.,,Ślubowanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: dluga 28.3.2010 (12:22)
marle001 napisz recenzję filmu romeo i julia Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: marle001 28.3.2010 (18:32)
Rosteczek Napisz przemówienei na zakończenie 3 klasy gimnazjum. Prosze o pomoc :) Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Rosteczek 28.3.2010 (20:20)
Nieznany tren 7 jana kochanowskiego...napisz, wymien wszystkie srodki stylistyczne Przedmiot: Język polski / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Konto usunięte 29.3.2010 (16:44)

Podobne materiały

Przydatność 70% Warunki dobrej spowiedzi -Opis

No właśnie, co jest łatwiej powiedzieć ? Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, ze łatwiej jest powiedzieć Odpuszczają ci się twoje grzechy. No bo przecież aby powiedzieć Wstań i chodź paralitykowi, to trzeba dokonać jakiegoś cudu. No, naturalnie, cud musi być spektakularny, dokonany przed wieloma świadkami. No i oczywiście widać skutki tego cudu: paralityk chodzi......

Przydatność 85% Cechy dobrej asystentki lub sekretarki

Czym powinna odznaczać się dobra asystentka lub sekretarka? Stereotyp sekretarki ukazuje nam ją najczęściej jako niezbyt inteligentną, ale urodziwą blondynkę, której obowiązkiem jest parzenie kawy i spełnianie każdej zachcianki szefa. Musi pozytywnie reagować na zaczepki personelu i szefa, dyskretnie przełączyć jego żonę na jedną linię i pamiętać, że na drugiej czeka...

Przydatność 90% 5 warunków do dobrej spowiedzi

1. Rachunek sumienia 2. Żal za grzechy 3. Mocne postanowienie poprawy 4. Szczera spowiedź 5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu. A jakby się pytali które przykazanie jest najważniejsze to 2, ponieważ bez niego spowiedz jest nie ważna!

Przydatność 65% Czy warto kłamać w dobrej wierze ?

,,A jeśli prawda masz zabić człowieka, to kłam ,, Moim zdaniem ,kłamstwo jest zawsze kłamstwem ,a jego sens jest pejoratywny .Potwierdza to zarówno dekalog, jak i świeckie normy etyczne. Od tej reguły są jednak odstępstwa ,które maja miejsce w przypadku ,gdy prawda godzi w człowieka i wyrządza mu...

Przydatność 70% Czy można kłamać w dobrej wierze?

Opowiadam się za kłamstwem w szczególnych okolicznościach. Nigdy nie wolno kłamać, ale każda reguła posiada wyjątki. W decyzjach o kłamstwie potrzebne jest poczucie własnej moralności. Czy kłamstwo w dobrej wierze nie jest mniejszym złem? Zastanówmy się, czy druga osoba chce usłyszeć prawdę. Pierwszym argumentem jest małżeństwo z noweli „Kamizelka”. Co ma zrobić...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji