Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Treść zadania

kamilkaa12342

W gazecie ukały sie dwa ogłoszenia:
Ogłoszenie 1
Sprzedam atrakcyjną prostokątną działkę budowlana o wymiarach 22m x 50m.Cena: 14 000 zł za ar.Przy zakupie w ciągu 3 dni od ukazania się ogłoszenia udzielam 10 % zniżki

Ogłoszenie 2
Sprzedam pięknie położoną działkę budowlaną .Cena za 1 m kwadratowy -130 zł.Kształt dzialki i wymiary w metrach podano na rysunku..((załącznik do tego ogłoszenia))

a) Ile trzeba zapłacić za 1 m kwadratowy działki z ogłoszenia 1, w drugim dniu po ukazaniu sie ogłoszenie , a ile za tydzień po ukazaniu się?
.......................................................................................................................................................................
b)Zakup której działki jest korzystniejszy, jeżeli natychmiast podejmiemy decyzję?
......................................................................................................................................................................
c)Która działka ma większą powierzchnię i o ile?
......................................................................................................................................................................
d) Kształt jakiej figury ma działka z ogłoszenia 2?
....................................................................................................................................................................... Autor edytował treść zadania 25.2.2011 (21:28), dodano W gazecie ukały sie dwa ogłoszenia: Ogłoszenie 1 Sprzedam atrakcyjną prostokątną działkę budowlana o wymiarach 22m x 50m.Cena: 14 000 zł za ar.Przy zakupie w ciągu 3 dni od ukazania się ogłoszenia udzielam 10 % zniżki Ogłoszenie 2 Sprzedam pięknie położoną działkę budowlaną .Cena za 1 m kwadratowy -130 zł.Kształt dzialki i wymiary w metrach podano na rysunku..((załącznik do tego ogłoszenia)) a) Ile trzeba zapłacić za 1 m kwadratowy działki z ogłoszenia 1, w drugim dniu po ukazaniu sie ogłoszenie , a ile za tydzień po ukazaniu się? ....................................................................................................................................................................... b)Zakup której działki jest korzystniejszy, jeżeli natychmiast podejmiemy decyzję? ...................................................................................................................................................................... c)Która działka ma większą powierzchnię i o ile? ...................................................................................................................................................................... d) Kształt jakiej figury ma działka z ogłoszenia 2? ....................................................................................................................................................................... Zad 2 Ogłoszenia ,które umieszcza sie w gazecie lokalnej najlepiej tak zapisać aby przy użyciu małej liczby wyrazów przekonać jak najlepiej najwięcej informacji.Napisz treść ogłoszenia do gazety o sprzedaży mieszkania państwa Rożyckich.Jaki bedzie koszt twojego ogłoszenia jeżeli jeden wyraz kosztuje 3,75 zł< spójniki i liczby traktuje się jako wyrazy np,... w centrum, 250000 zł to 4 wyrazy>? Państwo rożyyccy mieli ogłoszenie w ramce czrno biale przez szesc kolejnych dni za 108zł

Załączniki do zadania

Zgłoś nadużycie

Komentarze do zadania

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    DZIAŁKA I
    Powierzchnia :

    P = 22m*50m = 1100m^{2} = 11a

    Cena :

    11a * 14000zl = 154000zl

    Cena z rabatem :

    154000zl - 10\%*154000zl = 154000zl - 0,1*154000zl =

    = 154000zl - 15400zl = 138000zl

    a)
    Cena za 1m2 w drugim dniu po ogłoszeniu :

    138600zl : 1100m^{2} = 126zl \ za \ m^{2}

    Cena za 1m2 po tygodniu :

    154000zl : 1100m^{2} = 140zl \ za \ m^{2}

    W drugim dniu po ukazaniu się ogłoszenia za 1m2 trzeba zapłacić 126zł, a po tygodniu 140zł.

    DZIAŁKA II
    Powierzchnia :

    P = \frac {(30+25)*40} {2} = 1100m^{2} = 11a

    Cena :
    130zl*1100m^{2}=143000zl

    b)
    Jezeli natychmiast podejmiemy decyzję korzystniejszy jest zakup działki I ,bo jest ona tańsza.
    c)
    Działki mają równą powierzchnię.
    d)
    Działka z ogłoszenia II ma kształt trapezu prostokątnego.

    Zad 2.
    Mieszkanie po remoncie, 2-pokojowe,53m2,z balkonem sprzedam.Cena do uzgodnienia.

    13wyrazów * 3,75zl = 48,75zl.

Rozwiązania

  • soczek7216

    OGŁOSZENIE 1

    P=22mx50m=1100m(kwadratowe)=11a

    14000 zł x 11= 154000zł

    10% z 154000zł= 15400zł

    154000zł-15400zł=138600zł (tyle trzeba zapłacić za 11a ze zniżka)



    1a kosztuje: 138600/11=12600zł

    1a=100m(kwadratowych)

    12600zł/100=126zł



    154000zł (tyle trzeba zapłacić za 11a bez znizki)

    154000/11=14000zł

    14000zł/100=140zł



    OGŁOSZENIE 2

    P= (40+30)x25/2=70x25/2=875m(kwadratowych) =8,75a

    875 x 130 =113750zł

    113750/8,75=13000zł(tyle kosztuje 1a działki)

    Odp: Za m kwadratowy z ogłoszenia 1 należy zapłacić 126 zł. w drugim dniu po ukazaniu się ogłoszenia. Za 1 m kwadratowy działki z 1 ogłoszenia tydzień po jego ukazaniu należy zapłacić 140 zł.



    b) Jeśli natychmiast podejmiemy decyzję korzystniejszy jest zakup działki z 1 ogłoszenia. (obliczenia podkreślone)



    c) 11a-8,75a=2,25a

    Większą powierzchnię ma działka 1 o 2,25a

Podobne zadania

izabeel w gazecie ukazały się dwa ogłoszenia: Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: izabeel 21.9.2010 (21:17)
halina2608 W gazecie ukazały się dwa ogłoszenia: Ogłoszenie 1 Sprzedam prostokątną Przedmiot: Matematyka / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: halina2608 19.9.2013 (11:15)

Podobne materiały

Przydatność 70% Opisz miejsce w naszym mieście, które jest szczególnie atrakcyjne - Łódź

In every city there is always a place that is particularly attractive and unique. In my home city – Łódź, this place is called Manufaktura. Over many years it was a complex owned by a Polish-Jewish industrialist Izrael Poznański. He started creating his textile empire in 1871 by raising first buildings. In 1999 when whole complex was in terrible condition, group of investors decided to...

Przydatność 50% Czy utwory Jana Kochanowskiego mogą być atrakcyjne dla współczesnego czytelnika? Uzasadnij, odwołując się do poznanych przykładów.

Czy utwory renesansowego poety mogą być atrakcyjne i zrozumiałe dla czytelnika z XXI w? Czy idee i postawy moralne mogą się przydać w erze komputerów i telewizji? Jan Kochanowski był renesansowym humanistą, czyli osobą o wielkiej wiedzy, interesującą się człowiekiem, której poglądy wywodziły się z antyku, lecz były wzbogacone o idee chrześcijańską. Główne...

Przydatność 65% Chcesz kupić dom lub mieszkanie w Wielkiej Brytani.Znajdujesz w gazecie ogłoszenie prezentujące nieruchomość, która Cie interesuje. Napisz list do agencji.

Hello! I would like to buy large apartment with bathroom, bedrooms, big living room, roomy kitchen and garage. I'm interested in this advertisment. I would like to ask about distance to the shops and public transport. Do is this flat situated in quite estate? Do is this apartment in very good condition and is it furnished? In advertisment I read, that this hause has big bathroom...

Przydatność 80% Starasz się o pracę w Anglii w czasie wakacji na podstawie ogłoszenia w gazecie. Napisz list- podanie o pracę do potencjalnego pracodawcy. Określ, o jaką pracę się ubiegasz i skąd o niej wiesz, opisz swoje doświadczenia i sukcesy w pracy podobne

Dear Sir or Madam With reference to your adventisement in newpaper, I would like to apply for the job as a shop assistant. Firstly, I am 19 years old and I have finished upper secondary economic school. I worked in that kind of job in England in the summer in 2008 and 2009 year. My boss was very satisfied of my work so I always got an extra money. Secondly, I would like to present my...

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji

Pierwszy raz?

Zapoznaj się z krótkim opisem jak sprawnie zdobywać punkty, sprawdź ile kosztuje dodanie zadania, itp. Zapoznaj się z możliwościami serwisu Zaliczaj.

Zaproś swoich znajomych

Zaproś swoich znajomych do serwisu. Im więcej osób zaprosić, tym więcej zdobędziesz punktów. Zarób nawet 100 punktów.