Treść zadania

camilla

Książka, którą przeczytałeś ostatnio i która wywarła na tobie wrażenie.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 0 0

  Myślę, że mogę tak powiedzieć o książce "Mój kumpel tata".
  Powieść ta - debiut literacki aktora Bogdana Gorczycy to ciepła opowieść o przyjaźni między małym chłopcem Kajtkiem i jego krewnym Pawłem.
  Paweł mieszka w Gdańsku , jest aktorem, byłym radiowcem pracującym obecnie na umowę-zlecenie. Żyje z dnia na dzień, lubi życie towarzyskie i marzy o powrocie do radia.
  Mieszkanie dzieli ze swoją żoną, z którą od kilku lat jest właściwie w separacji. Żyją obok siebie, każdy na własny rachunek.
  Pewnego dnia Paweł budzi się w swoim łóżku i znajduje obok siebie śpiące dziecko. Nie pamięta skąd się ten chłopczyk u niego wziął. Dopiero po telefonie swojego krewnego przypomina sobie, że to synek jego zmarłej kuzynki. Przypomina sobie też, że zabrał małego na parę dni do siebie, by dziecko mogło nieco ochłonąć po dramatycznych przeżyciach.
  Chłopczyk czuje się u niego wspaniale- jest grzeczny, miły i posłuszny. Jednak obserwując go Paweł dochodzi do wniosku, że dotychczasowe życie Kajtka nie było różowe - mały jest trochę zahukany, bardzo źle ubrany i boi się gwałtownych ruchów. Nie dziwi to Pawła , bo matka Kajtka kochała alkohol i to on był przyczyną jej śmierci.
  Gdy nadszedł moment rozstania i wujek chciał oddać dziecko pod opiekę znajomych matki, okazało się, że oni nawet nie wiedzą o jej śmierci.
  Paweł nie zostawił tam Kajtka , zabrał go ze sobą i postanowił zaopiekować się nim.
  Z beztroskiego, wyluzowanego mężczyzny zamienia się powoli w odpowiedzialnego opiekuna. A pod jego opieką Kajtek zaczyna nadrabiać stracone dzieciństwo. Poznaje nowych kolegów i koleżanki, dostaje własne zabawki, poznaje uroki życia - ogniska, łowienie ryb, zbieranie grzybów. Poznaje też zwykłe, serdeczne odruchy ludzkie i nareszcie ma własny dom i własne łózko.
  I wszystko było by jak bajka, gdyby nie przepisy dotyczące opieki nad dzieckiem. O małego Kajtka upomina się opieka społeczna i Paweł podejmuje decyzje, że będzie walczył o przyznanie mu prawa opieki nad Kajtkiem. Do tej walki namawia też swoją żonę, która również ulega urokowi Kajtka i postanawia wspierać Pawła.
  Przeczytałam tę książkę kilka razy i bardzo chętnie do niej wracam. Spodobało mi się w niej to, że pokazuje jak bardzo człowiek może się zmienić na lepsze, gdy znajdzie się obok niego ktoś słabszy, potrzebujący pomocy.
  Poza tym ta książka jest pogodna i w ciekawy sposób napisana. Bardzo mi się spodobała.

Rozwiązania

 • zywieczdroj

  ,,Krzyżacy" Henryka sieńkiewicza

 • zenibyco

  Proponowałabym napisac, o książce która była nie dawno twoją lekturą. Może Antygona?
  W pracy wiadomo musisz napisac tytuł i autora, napisac jakie emocje wywarła i je uzasadnic. Tak więc uważam Antygonę, za dobry przykład. :)

  Pozdrawiam!

 • userphoto

  Antygona

 • tessaklaudia

  Pamiętnik narkomanki. Książka powstała z autentycznych zapisków prowadzonych przez panią Barbarę latami. Książka porusza wiele problemów: brak akceptacji ze strony otoczenia, niewyobrażalną wręcz samotność bohaterki, walkę ze szkołą, policją. To wszystko w ostateczności doprowadziło Basię do choroby zniewalającej duszę i ciało. Tak! Narkomania to choroba.
  Postać Basi pokazuje jak bardzo słaby staje się człowiek uzależniony. By zdobyć towar gotowy jest niemalże na wszystko. Narkotyki doprowadziły ją na samo dno. Tam gdzie kończy
  się człowieczeństwo. Basia przez lata tkwiła w letargu. Zobojętniała na uczucia, otoczenie. Nie miała przyjaciół. Bo wśród narkomanów nie ma miejsca na przyjaźń- są tylko układy. Wszyscy jej znajomi byli ćpunami. Byli bo wszyscy odeszli.
  Nieświadomie z sennym uśmiechem zgasła najpierw Iga. Drugi był Tomek...
  „Tomek nie żyje. Ćpał gdzieś z jakimiś ludźmi. Miał zapaść i tamci się wystraszyli. Nie wezwali pogotowia tylko przenieśli go na ławkę i tam umarł. A mogli go odratować...”Powieść ta bardzo mnie poruszyła...

Podobne materiały

Przydatność 60% Ostatnio przeczytana książka

streszczenie I tomu książki pt. "Rekrut"

Przydatność 100% Lst na temat zdawanego ostatnio egzaminu

I am sorry that I don't write. But now I’m. I want to write you about my last exam. Yesterday I wrote english exam. It was terrible. I had thought that it will be easer but it wasn't. The exam began at 9.00. I sat on the first place so I wasn't able to cheat. Exam form connected text about ONZ and terrorism but it wasn't the worst. I really hate it! My hands quaked. I had to looked...

Przydatność 75% Jaki film lub sztukę teatralną obejrzałeś ostatnio? Przedstaw recenzję

Ogromne wrażenie zrobił na mnie oglądany ostatnio film Roberto Benigniego pt. „Życie jest piękne”. Jest to film włoskiego reżysera, który jednocześnie gra jedną z głównych ról. Benigni przedstawia opowieść o życiu w Holocauście, ale zupełnie inną niż oglądane lub czytane przeze mnie dotychczas. „Życie jest piękne” diametralnie różni się od „Listy...

Przydatność 60% Słudzy Boży ostatnio beatyfikowani prze Jana Pawła II

Piotr Vigne (20 VIII 1670-8 VII 1740) - Francuz, kapłan, założyciel Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Sakramentu, misjonarz wędrowny, czciciel i propagator Chrystusa sakramentalnego i miłosierdzia Bożego. Piotr Vigne Urodził się w miejscowości Privas w płd. Francji (na północ od Awinionu), gdzie żywa była jeszcze pamięć o wojnach religijnych między katolikami a...

Przydatność 75% Felieton poruszający bulwersującą sprawe, która ostatnio miała miejsce w szkole.

Co można usłyszeć w szkolnych murach? W ostatnim czasie nie byłam świadkiem żadnej bulwersującej sytuacji, która miała miejsce w szkole. Nie znaczy to jednak, że takich sytuacji nie ma. Wystarczy wyjść na korytarz w czasie przerw pomiędzy lekcjami. Uszy człowiekowi puchną! Większość uczniów zachowuje się moim zdaniem...

0 odpowiada - 0 ogląda - 5 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji