Treść zadania

agata_julia_kasia

Potrzebuję wytyczne z gery europa i azja

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1..European Business Development Association wspiera działania promujące wzajemne poznanie, zrozumienie i współpracę pomiędzy Unia Europejską a Azją,

    Typy działań:

    *

    Dostarczanie analiz, studiów i rekomendacji związanych ze stosunkami UE - Azja oraz rozwojem regionu azjatyckiego;
    *

    Budowa sieci instytucji, ekspertów, decydentów oraz wspieranie wymiany pomiędzy nimi;
    *

    Inicjowanie publicznej debaty na tematy związane ze stosunkami UE - Azja, poprzez organizację wielostronnych imprez, konferencji, warsztatów, seminariów, briefingów politycznych i innych platform do dyskusji;
    *

    Rozpowszechnianie publikacji, wyników badań, rezultatów konferencji i innych informacji za pomocą wszystkich dostępnych środków komunikacji;
    *

    Tworzenie zbiorów, baz danych i innych łatwo dostępnych narzędzi dostarczających wiedzy na tematy związane z dziedziną stosunków UE - Azja.

    Dotychczasowe programy:

    Asia - Link został ustanowiony przez Komisję Europejską w celu promowania regionalnych i multilateralnych powiązań pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego rozwijających się krajów azjatyckich: Afganistan, Bangladesz, Bhutan, Kambodża, Chiny, Timor Wsch., Indie, Indonezja, Laos, Malezja, Malediwy, Nepal, Pakistan, Filipiny, Sri Lanka, Tajlandia, Wietnam.

    Program miał inicjować i rozwijać partnerstwa pomiędzy uniwersytetami w Europie i Azji.

    Program wspierał projekty współpracy - największa część budżetu skierowana była na współfinansowanie projektów partnerskich skupiających przynajmniej 2 partnerów z Europy i 2 z Azji. Wspierane były projekty w zakresie:

    *

    Rozwoju Zasobów Ludzkich - rozwój umiejętności obecnej i przyszłej kadry naukowej i administracyjnej.
    *

    Rozwoju Programów Nauczania - tworzenie nowych kierunków studiów, modułów nauczania, materiałów szkoleniowych. Projekty powinny mieć charakter innowacyjny.
    *

    Rozwoju Administracji i Systemu kształcenia - granty przyznawane na projekty współpracy mające na celu usprawnienie zarządzania i wymianę doświadczeń pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego w Europie i Azji (Stowarzyszenia Instytucji).

    Asia - Link wspierał również takie inicjatywy jak europejskie targi edukacyjne w Azji, szkolenia i warsztaty, forum internetowe, a także współpracę ekonomiczną między UE i Azją, poprzez możliwości kooperacji w obszarze B2B, budowanie partnerstwa, jak również współpracę i dialog pomiędzy władzami publicznymi i sektorem prywatnym. Kluczowymi celami programu były: wzrost świadomości o potencjale współpracy ekonomicznej pomiędzy UE a Azją, stworzenie dogodnych warunków współpracy pomiędzy europejskimi i azjatyckimi firmami (szczególnie obszar MSP), instytucjonalne wzmocnienie sieci i potencjału otoczenia biznesu, poprawa rozwoju sektora prywatnego w Azji oraz stworzenie warunków dla rozwoju biznesu międzynarodowego, poprawa zdolności eksportowej oraz przyciągnięcie zagranicznych inwestycji do słabiej rozwiniętych krajów w Azji.

    Przez 5 lat Asia Link wybrał 175 projektów do realizacji za całkowitą sumę 65 mln euro. Od 2007 r. został on zastąpiony przez Erasmus Mundus External Cooperation Window.

    http://erasmusmundus.org.pl/node/137

    Program Asia - Invest należał do cyklu programów Asia-Wide, które w połowie lat 90' wprowadziła w życie Komisja Europejska. Asia - Invest rozpoczął się w 1997 roku, a niedawno skończyła się jego druga faza (2003-2007). Program wspierał współpracę ekonomiczną między UE i Azją poprzez możliwości kooperacji w obszarze B2B, budowanie partnerstwa, jak również współpracę i dialog pomiędzy władzami publicznymi i sektorem prywatnym. Kluczowymi celami programu były: wzrost świadomości o potencjale współpracy ekonomicznej pomiędzy UE a Azją, stworzenie dogodnych warunków współpracy pomiędzy europejskimi i azjatyckimi firmami (szczególnie obszar MSP), instytucjonalne wzmocnienie sieci i potencjału otoczenia biznesu, poprawa rozwoju sektora prywatnego w Azji oraz stworzenie warunków dla rozwoju biznesu międzynarodowego, poprawa zdolności eksportowej oraz przyciągnięcie zagranicznych inwestycji do słabiej rozwiniętych krajów w Azji.

    O wsparcie mogły aplikować organizacje, które mają główną siedzibę w którymś z 25 państw UE albo w Chinach, Filipinach, Indiach, Indonezji, Malezji, Malediwach, Sri Lance, Tajlandii, Wietnamie, Afganistanie, Bangladeszu, Bhutanie, Kambodży, Timorze Wschodnim, Lao PDR, Nepalu i Pakistanie. Ostatecznymi beneficjentami były firmy z sektora MSP. Ze względu na różnice w definiowaniu MSP w UE i Azji, Komisja Europejska postawiła jedynie warunek, aby przedsiębiorstwo nie było międzynarodowe. Organizacje z Singapuru, Brunei, Hong-Kongu i Makao mogły uczestniczyć jako partnerzy stowarzyszeni we wszystkich działaniach, jeśli jednak sfinansują swoje uczestnictwo.

    Asia - Venture - misje handlowe. Program miał za zadanie ułatwić zorganizowanie misji handlowych oraz spotkań biznesowych obejmujących jeden lub więcej sektorów pomiędzy MSP z Europy i słabiej rozwiniętych państw azjatyckich. Misje handlowe mogły być organizowane w Europie i Azji. Wsparcie mogły uzyskać takie działania jak promocja potencjału rynku dla rozwoju handlu w słabiej rozwiniętych krajach azjatyckich, misje do słabo rozwiniętych krajów azjatyckich, misje handlowe firm azjatyckich do krajów europejskich oraz połączenie wymienionych działań z odpowiednimi targami międzynarodowymi. Wytyczne dla wnioskodawców wśród kosztów kwalifikowanych wymieniały wynagrodzenie ekspertów, koszty wykonania usług obejmujących zebranie informacji rynkowych, werbowanie firm, promocję materiałów, pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania firm wizytujących, koszty usług i wynagrodzenia ekspertów odnośnie działań związanych z kojarzeniem partnerów - zawierające również uczestnictwo w targach handlowych.

    Asia-Interprise - kojarzenie partnerów. Komponent ten miał na celu ułatwienie zorganizowania spotkań B2B o średnim zasięgu w Europie i Azji, obejmujących jeden lub kilka sektorów. W projekcie powinni byli uczestniczyć partnerzy z co najmniej 30 firm państwa goszczącego oraz 20 firm wizytujących. Refundacja kosztów dotyczyła promocji projektu, identyfikacji i selekcji firm uczestniczących, aktywnego poszukiwania potencjalnych firm partnerskich w docelowych sektorach i stworzenia strony internetowej w celu szerszej promocji i rejestracji firm, przygotowania biznesowego firm uczestniczących w programie, organizacji bezpośrednich spotkań partnerów z europejskiego i azjatyckiego sektora MSP.

Rozwiązania

Podobne zadania

pati0507 Blagam potrzebuje to zadanie szybko na jutro Przedmiot: Geografia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: pati0507 18.4.2010 (20:46)
capek61 Potrzebuje pilnie plis:) Przedmiot: Geografia / Gimnazjum 3 rozwiązania autor: capek61 5.5.2010 (21:07)
jakub1995 witam potrzebuje wszystko na temat 2 kontynentów australi i antarktydy czyli : Przedmiot: Geografia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: jakub1995 7.9.2010 (15:08)
biedronka11 Potrzebuje informacji na temat grupy etnicznej Zambosi Przedmiot: Geografia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: biedronka11 3.10.2010 (10:55)
DOBRA66 POMOCY!!! NA JUTRO POTRZEBUJE!!!! 1)oblicz która godzina czasu strefowego Przedmiot: Geografia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: DOBRA66 5.10.2010 (12:35)

Podobne materiały

Przydatność 65% Człowiek potrzebuje wiary – człowiek potrzebuje Boga

Motto: „Człowiek potrzebuje wiary – człowiek potrzebuje Boga.” Szanowni zebrani, koleżanki i koledzy chciałbym dzisiaj wypowiedzieć się na temat potrzeby wiary a w szczególności wiary w Boga. Trudno nawet dokładnie zdefiniować kim jest Bóg? Wiemy, że podobno jest dobry, sprawiedliwy, miłosierny, ale czy On naprawdę jest? Żeby żyć musimy oddychać, jeść, pić,...

Przydatność 75% Czy człowiek potrzebuje zmian?

Czy człowiek potrzebuje zmian? Otóż uważam, że owszem. Ludzie, gdy nie zmieniają się, swojego stylu ubierania się, pracy, otoczenia, czy miejsca zamieszkania, mają wrażenie, iż nie rozwijają się. Często boimy się zmian, tego, że gdy już się na nie zdecydujemy, to okaże się ona zmianą na gorsze. Fakt, że ktoś staje się inny lub coś staje inne niż dotychczas przeraża...

Przydatność 60% Każdy potrzebuje przyjaciela - rozprawka

W mojej pracy rozważę tezę dotyczącą tematu : Każdy potrzebuje przyjaciela. Jest to zagadnienie, które jest problemem mojej dzisiejszej rozprawki. Według mnie twierdzenie, że każdy potrzebuje przyjaciela jest prawdą. Wszystko co człowiek robi z przyjacielem jest przyjemnością. Przytoczę kilka argumentów aby potwierdzić swoją tezę: Rozpocznę od najważniejszego dla mnie...

Przydatność 50% Czy współczesny świat potrzebuje Judymów.

Doktor medycyny( chirurg). Idealista walczący o dobro najbiedniejszych. Człowiek, który zdobył swoje wykształcenie z ogromnym trudem i dzięki ogromnej sile woli. Samotnik z wyboru. Taki właśnie pragnął być Stefan Żeromski- pragnął mieć wybór. Uniemożliwiła mu to choroba. Zmuszony do opuszczenia szkoły, zmuszony do odstąpienia od swojej pierwszej prawdziwej miłości...

Przydatność 55% Człowiek potrzebuje drugiego człowieka - rozprawka

Wszyscy dobrze wiemy, że na świecie żyją ludzie samotni potrzebujący przyjaciół. Są też tacy, którzy dobrowolnie skazali się na życie w odosobnieniu. Powszechnie uważa się ich za pomylonych. Osobiście uważam, że izolowanie się od społeczeństwa jest jak śmierć za życia. Myślę że, człowiek nie może żyć bez drugiego człowieka dlatego, że naszym naturalnym...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji