Treść zadania

sadranu

Czego zakazuje kodeks dziennikarski(w paru zdaniach)

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Dziennikarz, w związku z wykonywaniem zawodu, nie poddaje się naciskom, nie przyjmuje korzyści materialnych, nie podporządkowuje swojej działalności interesom własnym i rodziny.

    Dziennikarza obowiązuje zakaz publikacji głoszących propagandę wojny i nienawiść, w szczególności narodową, religijną i rasową.

    Dziennikarzowi nie wolno wprowadzać odbiorców w błąd przez sugerowanie, podkreślenia i wyolbrzymianie sensacyjnego charakteru wydarzeń, które nie znajdują potwierdzenia w materiale dziennikarskim.

    Dziennikarzowi nie wolno manipulować informacją.

    Obowiązuje zakaz działania, które powoduje szkodę zawodową innego kolegi dziennikarza oraz stanowi nielojalność zawodową. Niedopuszczalne są złośliwe utrudnienia publikacji dziennikarskiej przez innego dziennikarza.

    Ochrona dóbr osobistych nie może być naruszana.

    Niedopuszczalne jest: używanie słów obelżywych, które godzą w godność człowieka; stawianie zarzutów, które go poniżają w opinii publicznej, narażają na utratę zaufania; stosowanie szantażu.

Rozwiązania

Podobne zadania

wazare1 Napisz do czego służy szkoła Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: wazare1 19.12.2010 (11:05)
sadranu Potrzebuje: -Funkcje mediów -Kodeks dziennikarski (czego Przedmiot: WOS / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: sadranu 6.1.2011 (17:27)
sadranu Potrzebuje krótkich opisów: -Funkcje mediów -Kodeks dziennikarski (czego Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: sadranu 6.1.2011 (17:49)
sadranu Wymień funkcje mediów(tak w paru zdaniach) Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: sadranu 6.1.2011 (19:16)
sadranu Co składa sie na elementy kultury politycznej (w paru zdaniach) Przedmiot: WOS / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: sadranu 6.1.2011 (19:17)

Podobne materiały

Przydatność 75% Kodeks

PRAWO CYWILNE Prawo prywatne: naczelną zasadą jest równoprawność podmiotów. Kodeks cywilny (1.01.64) podstawowy akt dotyczący prawa cywilnego. 1-15 akty ogólne własność i inne prawa rzeczowe zobowiązania czyli obligacje: Ogólna Część szczegółowa prawo spadkowe Prawo cywilne: pravus cyvile Obywatel (łac.cyvis) prawo...

Przydatność 50% Coniunctivuas w zdaniach podzrzędnych

1. ZD. CELOWE I DOPEŁNIENIOWE - Stosujemy do con. temporum, ale może wystąpić tylko czynność równoczesna -Spójniki, po których wystepują często: +ut (uti)-aby, że, żeby +neu (neve)- i/aby nie +ne-aby nie +quo + comparativus np. quo facilius-tym łatwiej 2.ZD. SKUTKOWE -nie stos. do con. temp. -spójniki: ut, ne, ut(nemo)(nihil) -wskażniki: +talis-tego rodzaju, taki...

Przydatność 75% Kodeks wykroczeń

KODEKS WYKROCZEN CO ZA CO WAS CZEKA I JAK MOZNA SIE ODWOLYWAC ITD. WIELE PRZYDATNYCH RZECZY

Przydatność 75% Kodeks Rycerza.

Kodeks Rycerza · człeka wszelakiego szanować; · miłość w sercu nosić; · prawdę sercem i usty wyznawać; · dobra i prawości przed złem i niesprawiedliwością bronić; · słowu danemu wiernym być; · zapalczywości nie mieć, gniewu nierozważnym uczynkiem nie wykonywać; · zważać na dumę rycerską by pychą nie została splamiona; · nigdy, jako żyw, pleców...

Przydatność 55% Kodeks Hammurabiego

Dzieci w prawach Hammurabiego Kodeks Hammurabiego powstał około 1792-1750. Na kodeks składa się 282 artykuły, prolog i epilog. Kodeks miał na celu unifikację i systematyzacje obowiązującego prawa. Miał charakter kazuistyczny - była to metoda formułowania przepisów, która była oparta na przewidywaniu szczegółowych wypadków niż na tworzeniu ogólnych zasad. Kodeks został...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji