Treść zadania

kora1616

Kryteria podziałów środków rażenia

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    1 Broń klasyczna (konwencjonalna)
    Dzieli się na :
    Białą :
    - noże
    - szable
    - bagnety
    -sztylety

    I Palną:
    - Strzelecka (20mm)
    -artyleryjska
    -miny
    -bomby
    granaty
    torpedy

    2. Broń masowego rażenia:
    -atomowa
    -biologiczna
    -chemiczna
    -jądrowa
    -bojowe środki zapalacące
    -geostrateginczna

Rozwiązania

  • Misiek-19

    Broń - to wszelkie środki i przedmioty służące do prowadzenia walki zarówno w ataku jak i w obronie, przeznaczone do niszczenia ludzi, sprzętu oraz umocnień po stronie przyjaciela.


    Współczesne środki rażenia: broń konwencjonalna (broń biała i palna, granaty ręczne, miny, torpedy i bomby lotnicze), broń rakietowa, broń masowego rażenia(broń jądrowa, biologiczna, chemiczna i bojowe środki zapalające).
    Broń biała - niemająca elementów wybuchowych, powoli zanika, stanowi składnik umundurowania galowego np. szabla, kordzik, łuk.
    Broń palna - środki walki, które wykorzystują do miotania pocisku proces szybkiego spalania ładunków prochowych (prochu), np. karabin, granaty, pistolety.
    Proch - mieszanina saletry potasowej, węgla drzewnego oraz siarki o niewielkich właściwościach wybuchowych, natomiast podatna na impulsy mechaniczne.
    Broń strzelecka - broń palna o kalibrze do 20mm, przeznaczona do niszczenia siły żywej i środków ogniowych oraz lekko opancerzonych pojazdów, dzieli się na indywidualna (pistolety, rewolwery, pistolety maszynowe i karabinki automatyczne) i zespołową (granatniki, ręczne i ciężkie karabiny maszynowe, wielkokalibrowe karabiny maszynowe).
    Broń artyleryjska - broń palna o kalibrze ponad 20mm, używana do niszczenia celów naziemnych, okrętów nawodnych oraz środków napadu powietrznego, np. moździerze i haubice(stromy tor lotu pocisku), armaty(płaski tor lotu pocisku), działa samobieżne, pojazdy opancerzone.
    Torpedy - pociski pływające mające własny napęd służące do niszczenie obiektów pływających.
    Kaliber - najmniejsza wewnętrzna średnica przewodu lufy lub odległość między dwoma przeciwległymi polami.
    Broń jądrowa - środki walki które wykorzystują energię jądrową.
    Fizyka jądrowa - dział fizyki badający strukturę i właściwości jądra atomowego oraz oddziaływania i procesy jądrowe.
    Energia jądrowa - energia uzyskiwana w wyniku reakcji rozszczepienia jąder pierwiastków ciężkich lub syntezy jąder pierwiastków lekkich.
    Reakcja rozszczepienia - następuje wówczas gdy neutron zostaje wchłonięty przez jądro atomowe, staje się wtedy niestabilne i w efekcie się rozpada, towarzyszy temu wydzielenie się energii oraz emisja kilku neutronów które powodują rozpad kolejnych jąder.


    Reakcja syntezy - pod wpływem ogromnej temperatury oraz w wyniku działania potężnego ciśnienia w materii doprowadzonej to stanu plazmy dochodzi do syntezy jąder pierwiastków lekkich.

    Rodzaje broni jądrowej ze względy na rodzaj wykorzystywanej w niej reakcji jądrowej - jedno, dwu i trój fazowa.
    Broń jądrowa jednofazowa (atomowa) - jedynym źródłem energii jest reakcja rozszczepienia jąder pierwiastków ciężkich takich jak uran lub pluton.
    Skład bomby: urządzenie zapłonowe, ładunek miotający, kadłub bomby, części ładunku jądrowego, reflektor neutronowy.

    Broń jądrowa dwufazowa (termojądrowa, wodorowa) - wykorzystuje energię powstałą w wyniku reakcji syntezy jąder pierwiastków lekkich. Skład bomby: urządzenie zapłonowe, obudowa, materiał do syntezy, konwencjonalny materiał wybuchowy, reflektor neutronowy, materiał rozszczepialny, zapalnik elektryczny.

    Broń jądrowa trójfazowa typu (przekładaniec, bomba płaszczowa): rozszczepienie-synteza-rozszczepienie wytwarza znaczą moc. Trzecia faza polega na rozszczepieniu neutronami jąder plutonu, który powstaje dzięki energii pierwszej i drugiej fazy z nierozszczepianego, tworzącego płaszcz bomby uranu 238.

    Broń neutronowa - odmiana broni jądrowej dwufazowej, nie absorbuje neutronów powstających w czasie syntezy, nie niszczy materii nieożywionej, lecz przenika przez nią zabijając organizmy żywe.

    Bomby zasalające - działanie podobne do trójfazowych bomb, ale zamiast rozszczepialnych pierwiastków z 3 fazy stosuje się nierozszczepiane, specjalnie dobrane izotopy radioaktywne.

Podobne materiały

Przydatność 75% Kryteria oceny sztuki.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć granicę przebiegającą między kiczem a prawdziwym dziełem. Dzieje się tak z tego powodu, że w sztuce współczesnej coraz bardziej liczy się oryginalność i bujna wyobraźnia aniżeli doskonały warsztat i talent artysty. Jednak niezmienne we wszystkich przypadkach jest jedno: wrażliwość twórców oraz przesłanie, które chce on...

Przydatność 80% Kryteria oceny rentowności przedsiębiorstwa

Według jakich kryteriów będziemy oceniać efektywność i rentowność przedsiębiorstwa Podstawowymi miernikami, stosowanymi w pionowej analizie rachunku wyników, są wskaźniki zyskowności. Ich konstrukcja jest bardzo prosta: zysk z danego poziomu dzielimy przez wartość przychodów ze sprzedaży, otrzymując odpowiednią stopę zysku (stopa zysku ze sprzedaży, stopa zysku z...

Przydatność 75% Kryteria podziału historii jako nauki.

Kryteria podziału historii jako nauki: a) ze względu na czas wydarzenia, np.: -starożytność (ok. połowy XXXV w. p.n.e. do 476r.), -średniowiecze (od 476r. do 1453r.), -czasy nowożytne (od 1453r. do 1914r.), -historia najnowsza (od 1914r. do 2007r.), b) ze względu na zasięg terytorialny opisywanych zdarzeń, np.: -historia świata (historia powszechna), -historia kontynentu,...

Przydatność 75% Segmentacja rynku, kryteria segmentacji, segmenty,

1.Segmentacja rynku – podział rynku wg. Określonych kryteriów na jednorodne grupy nabywców. Proces segmentacji pozwala przede wszystkim stworzyć obraz wzorcowego klienta wraz z jego potrzebami, problemami i zachowaniami. 2.Kryteria segmentacji rynku a) geograficzno – kontynentalne ( kraj, miejsce zamieszkania, wielkość miasta, gęstość zaludnienia, klimat, zanieczyszczenia) b)...

Przydatność 50% Jakie są kryteria oceny postępowania i ludzi

Nie wartościujemy ludzi. Nie rozdzielamy ich na kategorie. Nie sortujemy, nie przebieramy. Wszystkich traktujemy tak samo szczerze. Jesteśmy wobec wszystkich tak samo lojalni. Wobec tych samych osób zachowujemy się zawsze tak samo. Spokojne jest nasze serce, uspokojone są nasze myśli gdy na myśl wracają przeszłości tabuny. Dawno nie byłem w tym sklepie. Może dlatego, że jest...

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji