Treść zadania

Radosz7

Napisz otwarty list do rodziców dotyczący dbania o czystość wody. Uwzględnij problem wysypywania śmieci i popiołu do rzek i zbiorników wodnych.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 2 0

  Drodzy Rodzice

  Piszę do Was ponieważ chciałbym porozmawiać o środowisku. Tak jak wiecie czystość wody jest niezmiernie ważna dla nas dla zwięrząt i dla roślin więc proszę Was mówcie wszystkim innym jak ważne jest dbanie o środowisko wodne nie wysypujcie popiołu do rzek to bardzo je zanieczyszcza lepiej dla środowiska będzie jeśli wyrzucicie popiół do śmieci. Tak samo nie myjcie auta nad rzeką tylką lepiej pojedzcie na myjkę środowisko bardzo na tym skorzysta więc proszę was będźcie dobrzy dla środowiska i je wspierajcie.

Rozwiązania

 • userphoto

  Kochani Rodzice!
  PIsze do Was ponieważ chciałabym pomóc środowisku razem z Wami.Tak jak Wiecie czystość wody jest bardzo ważna a często zanieczszamy wodę.Wsypywanie śmieci i popiołu do rzek, jęzior czy morza jest bardzo szkodliwe. Popiół i śmieci jest dużym problemem gdyż niegdy nie myślimy o tym że zwierzęta które tam żyją a także rośliny nie będą szczęsliwe.Więc Was prosze żebyśc ie mi pomogli.
  Ta pomoc polega na tym by rozwiesić tabliczki o zakazie a]zanieczyszcznia środowiska, nie wyrzucanaia śmieci oraz popiołu do rzek i zbiorników wodnych. Bardzo Was o to prosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sama nie dam raduy pomóc środowisku!

 • userphoto

  Drodzy rodzice!
  Nasza woda jest coraz brudziejsza! Pomyślcie, jak będzie zanieczyszczona to co będziemy pić, jak zrobimy pranie w brudnej wodzie, jak umyjesz brudne auto brudną wodą, gdzie się będziesz kąpać i spędzać miło czas z innymi, jak umyjesz zęby śmierdzącą wodą z kamieniami?? Zastanówcie się! Czy to tak trudno zanieść worek ze śmieciami do kosza a nie wrzucać do rzeki, czy to tak trudno iść do domu do toalety a nie załatwiać się przy innych do wody, czy to tak trudno po pikniku nad rzeką zabrać wszystkie naczynia do domu i włożyć do zmywarki (przez to zaoszczędzisz czas i wode)?? Nie tylko szkodzićie sobie ale i zwierzętom i przyszłemu pokoleniu!! PAMIĘTAJCIE, TO OD WAS WSZYSTKO ZALEŻY!!!

Podobne zadania

hawryluk1997 list do koleżanki Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: hawryluk1997 28.3.2010 (12:58)
domisia199 napisz szczegółowy plan wydarzeń z książki przygody robinsona cruzoe Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: domisia199 28.3.2010 (21:00)
Panterka007 Napisz list do afrykańskiego chłopca Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Panterka007 29.3.2010 (16:51)
syl322 napisz streszczenie książki ,,staroświecki sklep" Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: syl322 29.3.2010 (17:22)
jorju 1.napisz wiązki frazeologiczne 2.napisz wyrazy rymujace sie Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: jorju 29.3.2010 (18:34)

Podobne materiały

Przydatność 55% "Napisz list otwarty do gazetki szkolnej na temat wybranego przez ciebie problemu szkoły" - list otwarty

Droga Pani Dyrektor, szanowne Grono Pedagogiczne, uczniowie! Niedawno spotkałam się z niemiłym wydarzeniem. Otóż przechodząc korytarzem zauważyłam, jak mała grupka chłopców znęcała się nad jednym, mniejszym i możliwe, że młodszym chłopcem. Dyżurujący nauczyciel nawet tego nie zauważył lub może nie chciał zauważyć. Natomiast ja idąc obok zwróciłam im uwagę....

Przydatność 65% Napisz list otwarty poruszający problemy ważne dla twojego miasta

Opole22.05.2006 Szanowny panie Prezydencie! Piszę do Pana w imieniu młodzieży, która tak jak ja przejmuje się losami naszego pięknego miasta i nie pozostaje obojętna na jego problemy. Dlatego zwracam sie do Pana i innych osób zarządzających Opolem, aby poruszyć...

Przydatność 60% List Otwarty

Szanowny Panie Prezydencie W tym liście chciał bym zaapelować do Pana i do wszystkich głów państw na całym świecie o podtrzymywanie pokoju na naszej planecie. Nie rozumiem dlaczego z takim uporem...

Przydatność 70% List otwarty

Szanowny Panie Prezydencie W tym liście chciał bym zaapelować do Pana i do wszystkich głów państw na całym świecie o podtrzymywanie pokoju na naszej planecie. Nie rozumiem dlaczego z takim uporem największe mocarstwa na naszym globie dążą do wojny czy chcą wypróbować swoją najnowszą broń na żywych istotach czy może pokazać na co stać jest ich stać jeżeli ktoś im się...

Przydatność 70% List otwarty

List otwarty Do kraju tego, do obywateli! Ludzie, czy nie zastanawialiście się nigdy, co szwankuje w naszym społeczeństwie? Dlaczego w ludziach jest tyle strachu, bólu i cierpienia, tyle wojen, terroryzmu? Czy nie powinniśmy czegoś z tym zrobić? Po zmroku już nie wychodzicie na ulicę, przecież nie wiadomo na kogo się trafi, swoim dzieciom nie pozwalacie iść dalej niż do końca...

0 odpowiada - 0 ogląda - 3 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji