Treść zadania
Autor: nabek907 Dodano: 30.11.2010 (21:59)
Chodzi o stężenie molowe i takie tam:) Treść jest w załączniku. bardzo proszę o pomoc jestem noga z chemii ;) Chodzi o stężenie molowe i takie tam:)
Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązania
Podobne zadania
"Sole wokół nas" Przykładowe sole Prosze o pomoc Przedmiot: Chemia / Liceum | 1 rozwiązanie | autor: kasiaxD 3.4.2010 (02:50) |
Prosze bardzo o pomoc !!!!!potrzebuje do pracy kontrolnej Przedmiot: Chemia / Liceum | 1 rozwiązanie | autor: malina1 7.4.2010 (14:20) |
Sole! Proszę o pomoc :) Przedmiot: Chemia / Liceum | 2 rozwiązania | autor: madzia0904 7.4.2010 (20:01) |
proszę o pomoc, potrzebuje najszybciej rozwiązania!!!! Przedmiot: Chemia / Liceum | 1 rozwiązanie | autor: kasia54 11.4.2010 (18:56) |
Prosze o pomoc Przedmiot: Chemia / Liceum | 1 rozwiązanie | autor: Konto usunięte 12.4.2010 (16:10) |
Podobne materiały
Przydatność 80% Pierwsza pomoc - pomoc przedmedyczna
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna Pierwsza pomoc przedmedyczna to czynności ratownika (osoby udzielającej pierwszą pomoc) prowadzące do zabezpieczenia i utrzymania przy życiu osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb. Etapy pierwszej pomocy 1. ocena sytuacji 2. zabezpieczenie miejsca zdarzenia 3. ocena stanu poszkodowanego 4. wezwanie pomocy - 999 ? Pogotowie...
Przydatność 50% Wpływ Chemii Na Człowieka
Wpływ Chemii na człowieka Farby poliuretanowe - produkowane są na bazie żywic poliuretanowych. Mogą być jedno- lub dwuskładnikowe. Jednoskładnikowe utwardzają się pod wpływem wilgoci z powietrza, dwuskładnikowe wymagają dodania utwardzacza. Stosuje się je do malowania powierzchni drewnianych (przede wszystkim podłóg), metalowych, z tworzyw sztucznych. Dają powłoki bardzo...
Przydatność 75% Zanieczyszczenia wg Chemii
ZANIECZSZCZENIA WÓD ŚRÓDLĄDOWYCH Często zanieczyszczona woda na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od wody czystej.Czynniki,które ją zanieczyściły , najczęściej są bowiem tak rozcięczone , że niewidoczne są gołym okiem....
Przydatność 100% Referat z chemii - nikotynizm
Nie bawmy się w podawanie informacji, które są wszystkim znane, typu choroby. Nie bawmy się w rozpisywanie pierwiastkowe tylko trafiajmy do ludzi:) O szkodliwości palenia mówi się głośno, lecz mimo to liczba palaczy wciąż pnie się w górę. Ludzie sięgają po papierosy z nerwów, ciekawości, chęci przypodobania się i innych, osobistych przyczyn. Wiele osób zadaje sobie...
Przydatność 50% Pierwsza pomoc
UDZIEANIE PIERWSZEJ POMOCY POSZKODOWANYM RANY Rany należą do najczęszczych uszkodzeń urazowych i w większości powstają w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Niektóre zranienia wymagają natychmiastowego opatrzenia z uwagi na stan zagrożenia życia. Inne natomiast nie zagrażają życiu, wymagają jedynie doraźnej pomocy, co wcale nie znaczy, że można je lekceważyć....
0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań
1 0
rob 1.12.2010 (19:13)
1)
4 g stopu-------100%
x g Mg---------25%
x=4*25/100= 1 g Mg
jeśli zawartośc magnesu w stopie wynosi 1 g Mg/4 g stopu, to glinu wynosi 4 g stopu - 1 g Mg= 3 g Al
Mg + 2HCl......>MgCl2 + H2
2Al +6HCl......>2AlCl3 + 3H2
m. atomowa wodoru =1g
m. atomowa Mg=24 g
z reakcji Mg + HCl widzimy, że z
24 g Mg otrzymujemy 2 g wodoru, to z
1 g Mg otrzymamy x g wodoru
x=2/24=0,083 g wodoru
z reakcji Al + HCl widzimy, że z
(2*27)g Al otrzymujemy 3*2 g wodoru, to z
3 g Al otrzymamy---------x g wodoru
x=3*6/54=0,333 g wodoru
w sumie z 4 g stopu otrzymamy 0,083 g H2 + 0,333 g H2=0,416 g H2
1 mol H2 =
2 g zajmuje obj. 22,4 dm^3, to
0,416 g H2 zajmie obj. x dm^3
x=0,416*22,4/2=4,6592 dm^3 wodoru
wodór wydzielony w tej reakcji zajmie w war. norm. objętość 4,6592 dm^3
2)
jeśli w próbce mamy K2SO4 oraz KCl, to z H2SO4 będzie reagował tylko KCl, czyli
2KCl + H2SO4......>K2SO4 + 2 HCl
tego nowopostałego z KCl siarczanu(VI) potasu będzie
1,63 g próbki po reakcji z H2SO4 - 1,46 g próbki=0,17 g K2SO4
mol KCl =39+35,5=74,5 g
mol K2SO4 = 2*39+32+4*16=174 g K2SO4
z reakcji widzimy, że z
(2*74,5) g KCl otrzymujemy 174 g K2SO4, to z
x g KCl otrzymamy................0,17 g K2SO4
x=148*0,17/174=0,1446 g KCl
jeżeli w próbce o masie
1,46 g mamy 0,1446 g KCl, to w
100 g próbki mamy x g KCl
x=0,1446*100/1,46=9,90 g KCl
ponieważ odnieśliśmy zawartość KCl do próbki stugramowej, to zawartość KCl wyrażona w gramach jest równocześnie zawartością %
w próbce zawartość KCl wynosi 9,9%, natomiast K2SO4 wynosi 100%-9,9%KCl=90,1%
3)
N2 + 3H2.....>2NH3
z reakcji widać, że reaguje ze sobą 1 objętość azotu(1mol) z 3 objętościami wodoru(3 molami).
jeśli przereagowało tylko 25% (0,25 objętości)azotu, to
1 obj. N2 reaguje z 3 obj. H2
0,25 obj. N2 reaguje z x obj. H2
x=0,25*3=0,75 obj. wodoru
poniewaz na początku mieliśmy 1 obj.(1mol) azotu a przereagowało 0,25 obj.(0,25 mola) azotu to pozostało 0,75 objętości (0,75 mola) azotu, natomiast wodoru mieliśmy na początku 3 objętości(3 mole), a przereagowało tylko 0,75(0,75 mola), więc pozostało2,25 obj.((2,25mola) wodoru
ale w mieszaninie poreakcyjnej znajduje się także utworzony amoniak, czyli musimy obliczyć ile go powstało
widzimy (reakcja), że z
1 mola N2 powstają 2 mole NH3, to z
0,25 mola N2 powstaje x moli NH3
x=0,25*2=0,5 mola NH3
skład mieszaniny poreakcyjnej: 0,75 mola N2 + 2,25 mola H2 + 0,5 mola NH3=3,5 obj. miesz. poreakc.
3,5 obj. miesz. por. -----100%
0,75 obj. N2---------------x%
x=0,75*100/3,5=21,43% N2
aby podać gęstość tej mieszaniny musimy obliczyć masę poszczególnych jej składników
1mol N2-------2*14 gN2
0,75 mol N2-----x g N2
x=0,75*28=21 g N2
3,5 obj. miesz. por. -----100%
2,25 obj. H2---------------x%
x=2,25*100/3,5=64,29% H2
1 mol H2-------2 g H2
2,25 mol H2----x g H2
x=2,25*2=4,5 gH2
3,5 obj. miesz. por. -----100%
0,5 obj. NH3---------------x%
x=0,5*100/3,5=14,29% NH3
1 mol NH3-------(14+3*1) g NH3
0,5 mol NH3----x g NH3
x=0,5*17=8,5 g NH3
masa mieszaniny =21 g N2 + 4,5 g H2 + 8,5 g NH3=34 g mieszaniny
1 mol gazu w war. norm zajmuje obj. 22,4 dm^3
3,5 mola mieszaniny zajmie obj.--------x dm^3
x=3,5*22,4=78,4 dm^3 mieszaniny
gęstość to stosunek masy do objętości d=m/v
d=34/78,4=0,4337 g/dm^3
gęstość mieszaniny poreakcyjnej wynosi 0,4337 g/dm^3, a jej zawartość w % objętościowych to: 21,43% N2, 64,29% H2, 14,29% NH3
4)
1 dm^3 = 1000 cm^3
CH2=CH2 + 3O2.....>2CO2 + 2H2O
2H2 + O2......>2H2O
nie wiem czy dane są dobre - wychodzi jakiś bzdurny wynik
5)
SO3 + H2O......>H2SO4
60% roztwór oznacza, że 60 g H2SO4 jest zawarte w 100 g roztworu, ale także, że 60 g H2SO4 zmieszano z 40 g wody, czyli jeśli
60g H2SO4---------40 g H2O, to
x g H2SO4----------1000 g H2O
x=60*1000/40= 1500 g H2SO4
mol H2SO4=2*1+32+4*16=98 g
musimy mieć 1500 g H2SO4 aby otrzymać żądany roztwór, teraz obliczmy z reakcji ile potrzeba do tego SO3
z
1mola SO3 otrzymujemy 98 g H2SO4(1 mol H2SO4), to z
x moli SO3 otrzymamy 1500 g H2SO4
x=1500/98=15,31 mola SO3
aby otrzymać 60% roztw. H2SO4 musimy rozpuścić 15,31 mola SO3 w 1 kg wody
6)
tutaj można obliczyć ilość moli mieszaniny, jednak zbyt mało jest danych aby obliczyć skład %
7)
CaCO3 + 2HCl.....>CaCl2 + H2O + CO2
masa produktów (przed reakcją)= 5,05 g HCl + 1,25 g marmuru=6,3 g
masa substratów(po reakcji) = 14 g - 8,14 g (waga naczyńka) + x g CO2=5,86g + x g CO2
CO2 jest gazem i dlatego nie może znajdować się w naczyńku
obliczamy masę powstałego CO2
6,3g produktów -(5,86g substr.-x g CO2)=0
x g CO2=6,3-5,86=0,44 g CO2
mol CaCO3=40+12+3*16=100g
mol CO2=12+2*16=44 g
z reakcji widać, że z 1 mola CaCO3 powstaje 1 mol CO2, czyli ze
100 g CaCO3 powstaje 44 g CO2, to z
x g CaCO3 powstaje 0,44 g CO2
x=100*0,44/44=1 g CaCO3
marmuru mieliśmy 1,25 g, czyli
1,25 g marmuru------100%
1 g CaCO3------------x%
x=100/1,25=80% CaCO3
zawartość CaCO3 w marmurze wynosi 80%
7)
mol (NH2)2CO=2*14+4*1+12+16=60 g
w
60 g (NH2)2CO znajduje się--------28 g N
75000 g (NH2)2CO znajduje się----x g N
x=7500*28/60=35000gN=35 kg N
jeśli w 100 kg saletry znajduje się 35 kg N to znaczy, że jest go tam 35%, tlenu jest 60%, szukaną saletrą jest
NH4NO3 - saletra amonowa
Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie