Treść zadania

aboom

Opracuj temat
Gdzie w przyrodzie występują węglowodory

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Węglowodory są głównymi składnikami gazu ziemnego i ropy naftowej, są także składnikami tzw. gazu błotnego. Weglowodory te powstaly w wyniku rozkładu szczątków roślinnych i zwierzęcych, pod wpływem temperatury, ciśnienia, bakterii, a także oddziaływania pierwiastków promieniotwórczych.
    Powstają również w procesie rozkładowej destylacji drewna i węgla kamiennego produkty gazowe i ciekłe powstałe w tych procesach zawierają m.in. weglowodory).

Rozwiązania

Podobne zadania

kwiat2010 Gdzie na co dzień możesz się spotkać z procesami denaturacji i koagulacji?? Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 4 rozwiązania autor: kwiat2010 28.4.2010 (17:09)
Zochu14 Notatka na temat rozwoju wiedzy o budowie atomu. Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Zochu14 12.5.2010 (19:44)
Saguaro Wypracowanie Obieg wody w przyrodzie Minimum 1 strona a4 Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: Saguaro 22.5.2010 (10:53)
gosiarzyna1996 opisz obieg azotu w przyrodzie z góry dziękuje Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: gosiarzyna1996 25.5.2010 (13:49)
manianano zanieczyszczenia wód rola w przyrodzie i zastosowania. Przedmiot: Chemia / Gimnazjum 1 rozwiązanie autor: manianano 1.6.2010 (17:54)

Podobne materiały

Przydatność 55% Naprawa świata jako cel życia bohaterów literackich. Opracuj temat, odwołując się do „Ludzi bezdomnych” S. Żeromskiego.

Idąc swą życiową drogą niejednokrotnie doświadczamy zła. Wiele rzeczy czy zjawisk wzbudza w nas skrajnie negatywne emocje. Nie skłamię chyba, że myślach każdego z nas, choć raz przewinęła się chęć naprawy świata, oczyszczenia go ze zła, jakim jest skażony. Niestety, nie zawsze mamy siły i odwagę wdrożyć w życie swe szczytne ideały. Uczucie bezradności niejednokrotnie...

Przydatność 80% Opracuj konspekt zajęć praktycznych.

Temat lekcji : Dobór odpowiedniej fryzury oraz stylizacja końcowa. 1. Przystosowanie stanowiska pracy do wykonywanych czynności 2. Umiejętność obsługi urządzeń i sprzętu 3. Dobór odpowiedniej fryzury i stylizacji 4. Wykonywanie czynności Cele nauczania WIADOMOŚCI: Uczeń zna w podstawowym zakresie technologie fryzjerską. Uczeń zna przeznaczenie, wykorzystanych w projekcie...

Przydatność 65% „Człowiek jest tylko trzciną, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą”. Uczyń powyższe motto punktem wyjścia do rozważań na temat człowieka.

W słownikowej definicji człowiek należy do gromady ssaków, a oprócz różnic fizjologicznych odznacza się m.in. tworzeniem kultury, zdolnością do abstrakcyjnego myślenia oraz decydowania o swoim postępowaniu, a także zdolnością do uczuć wyższych. Te cechy czynią człowieka niezwykłym, jedynym w swym rodzaju. Jednak nie jesteśmy idealni i nie licząc cech pozytywnych mamy...

Przydatność 65% Recenzja "Gdzie jest Nemo?"

Od kilku tygodni w telewizorku ukazywały się urywki nowego filmu Diney’a. Jeszcze przed premierą ogłoszono go najlepszym dziełem filmów rysunkowych tej wytwórni. No i przez własną ciekawość (I stopień do piekła) powolnym krokiem udałem się do kina... Film rozpoczyna się na wielkiej rafie koralowej gdzieś na wielkim oceanie. To miejsce zamieszkują m.in. małe rybki zwane...

Przydatność 50% Reportaż - Gdzie ta sprawiedliwość?

Wśród zgiełku i natłoku różnych zdarzeń, zawsze znajdzie się chwila, by przyjrzeć się rzeczywistości i światu. Wracając kiedyś ze szkoły, uświadomiłam sobie, że nie zawsze jest tak jak by się chciało żeby było. Stwierdziłam też, że im bardziej się czegoś chce, tym bardziej nam to paradoksalnie nie wychodzi. Idąc ulicą mijałam wysokiego pana. Myślę, że około...

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji