Treść zadania

Edit328

1.Jakie są rodzaje wulkanów i czym się od siebie różnią?
2.Jakie zjawiska towarzyszą erupcją wulkanicznych?
3.Jak rozmieszczone są zjawiska wulkaniczne na świecie i dlaczego tak?
4.Jakie są przyczyny i skutki trzęsień Ziemii?

Proszę o szybką odpowiedź.

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

 • 0 0

  zad 1 czynne
  drzemiące
  wygasłe
  stożkowe
  tarczowe
  linijne
  lawowe
  stratowulkany
  eksplozywne
  maary
  wulkany błotne
  kaldera
  wulkany róznią się od rodzaju magmy wydostającej się na powierzchnię

  zad 2
  1. lokalne wstrząsy sejsmiczne
  2. nasilenie ekshalacji
  3. wzrost temperatury gruntu wokół wulkanu
  4. pęcznienie budowli wulkanicznych

  zad4 przyczyną trzęsien ziemi jest ruch magmy w skorupie ziemskiej, eksplozje w kraterze wulkanu, wylewy law i in. procesy wulkaniczne.
  skutki to min; groźne osuwiska i lawiny

Rozwiązania

 • userphoto

  zad 4 przyczyną trzęsien ziemi jest ruch magmy w skorupie ziemskiej, eksplozje w kraterze wulkanu, wylewy law i in. procesy wulkaniczne.
  skutki to min; groźne osuwiska i lawiny

Podobne zadania

kajoja91 Przyrost naturalny i jakie czynniki go kształtują ? Przedmiot: Geografia / Liceum 2 rozwiązania autor: kajoja91 25.4.2010 (19:41)
Nataszka23 Wielkie miasta Świata, czym przyciągają a czym odpychają? Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Nataszka23 6.5.2010 (19:05)
Bombel1005 jakie bariery rozwoju napotyka polski przemysł Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Bombel1005 27.5.2010 (22:37)
Madula000 czym sie roznia; kriologia i glacjologia? oceanologia i oceanografia? Przedmiot: Geografia / Liceum 1 rozwiązanie autor: Madula000 15.9.2010 (20:10)
damian9100 Jakie jest średnie zasolenie oceanu światowego? Przedmiot: Geografia / Liceum 2 rozwiązania autor: damian9100 26.9.2010 (15:01)

Podobne materiały

Przydatność 50% Sekty, czym są i jakie są ich rodzaje?

Sekty - na początku powinniśmy wyjaśnić sobie czym jest sekta religijna. Jest to ugrupowanie, którego idee są niezgodne z doktrynami głoszonymi przez wielkie Kościoły, czyli Kościół katolicki, muzułmanów, Żydów, buddystów, hinduiastów, etc. Jednak na ścisłość, każde ugrupowanie religijne można uznać za sektę, niezależnie od tego, czy ma stu czy miliard wyznawców -...

Przydatność 80% Jednym z zagrożeń wiary są sekty. Czym są? Jakie są rodzaje? Jaki jest ich sposób werbowania?

A Sekta, Sekta, Sekta... by zacząć opowiadać o sektach, musimy najpierw wiedzieć co to tak właściwie jest. Każdy z nas mniej więcej orientuje się i zna znaczenie tego słowa, ale tak naprawdę tylko nie liczni pragną sięgnąć głębiej, poznać genezę, znaczenie, odłamy itd. Terminologia wyjaśnia to słowo w ten sposób: Sekta to określenie grupy wyznawców, którzy...

Przydatność 100% "Dziady cz II" - napisz jaki rodzaj miłości został zaprezentowany w dramacie, na czym ona polega, jaki nastrój ją tworzy i z czym się wiąże.

W dramacie pt "Dziady cz II" Adama Mickiewicza została zaprezentowana miłość nieszczęśliwa. W końcowej scenie dowiadujemy się o niej, gdy Guślarz - człowiek odpowiedzialny za poprowadzenie starego rytuału pogańskiego - chce już skończyć obrzęd w kaplicy cmentarnej. Nagle, z zapadniętej podłogi, wyłania się kolejny duch, którego on nie wywołał. Widmo o bladym...

Przydatność 90% Rozumienie siebie

Psychologia społeczna. Temat: Rozumienie siebie. Literatura: 1. E.Aronson „Psychologia społeczna. Serce i umysł.”. 1. Natura Ja Podstawowy dualizm w rdzeniu postrzegania Ja. I. Ja to aktywny odbiorca informacji, który ją przetwarza („poznające” Ja) – świadomość; II. Ja składa się z naszych myśli i przekonań dotyczących nas samych, a także cechy charakteru...

Przydatność 80% Autocharakterystyka siebie

Nazywam się ........... Mam ...lat i uczę się w jednym z ....... gimanzjów. Mieszkam z rodzicami oraz rodzeństwem, które zawsze stara mi się pomóc, gdy mam tylko jakieś problemy. Jestem niską, szczupła, szatynką o niebieskich oczach i jasnej cerze. Moim zdaniem jestem skromnym człowiekiem. Ambitnie dążę do postawionych sobie celów....

0 odpowiada - 0 ogląda - 2 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji