Treść zadania

nitkalitka4

Czy łatwo jest być sobą? Odpowiedz na pytanie, używając 6 zdań.

dam naj!!!!!!!

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Uważam, że bycie sobą jest bardzo trudne. Czasami wręcz może okazać się czymś niemożliwym. Mimo wszystko, jednak myślę, że warto. Absurdem jest udawanie kogoś, kim się nie jest tylko po to, by być akceptowanym przez innych. Nie można ukrywać swojego prawdziwego JA, tylko po to, by się przypodobać. Każdy szanujący się człowiek nie powinien ukrywać swoich własnych poglądów.

Rozwiązania

  • scooli81

    Być sobą jest łatwo, ale otoczenie oczekuje czegoś innego. W różnych sytuacjach powinniśmy zachowywać się odpowiednio do oczekiwać osób trzecich. Najważniejsze dla nas jednak jest to,by dowiedzieć się kim jesteśmy i pozostać sobą. Nie jest , to łatwe i często naraża nas na niepotrzebne scysje , grunt to nie przejmować się zbytnio opinią grupy, czy klasy. Każdy z nas ma swój indywidualny charakter, który nie można podpisać do ogółu . Gdybyśmy udawali kogoś innego niż jesteśmy, bylibyśmy zakłamani i nieszczęśliwi.

  • ancia97

    Moim zdaniem trudno jest być sobą . niektórzy chcąc być akceptowani przez grupę w której się znajdują starają się robić wszystko to co jego rówieśnicy .jest nawet takie przysłowie ' jeśli wejdziesz między wrony , musisz krakać jak i one '.sobą pozostanie tylko ta osoba która ma silny charakter i nie jest podatna na wpływy innych .najłatwiej jest być sobą w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny.Oni najlepiej znają moje wady i zalety , przed nimi nie muszę nic udawać .

  • sonar

    Moim zdaniem to czy łatwo być sobą zależy od charakteru każdej osoby.

    Ludzie o silnych charakterach, dobrze radzący sobie w sytuacjach trudnych oraz mający poczucie własnej wartości nie mają trudności z akceptowaniem siebie. Są sobą w każdej sytuacji i to z nimi , z ich zdaniem liczy się społeczność , do której należą. Osoby takie nie przejmują się opiniami innych ludzi na temat swojego wyglądu zewnętrznego, zachowań czy poglądów.

    Inaczej wygląda sprawa z ludźmi o słabszej psychice- nie zawsze starcza im odwagi by zamanifestować swoje poglądy i przekonania. Zazwyczaj podporządkowują się oczekiwaniom otoczenia i sporadycznie pokazują swoją prawdziwą twarz - co nie sprzyja ich dobremu samopoczuciu i budowaniu poczucia wiary we własne siły.

Podobne zadania

kamil123 Czy dobrze jest być sławnym ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: kamil123 29.3.2010 (15:57)
Edytka8 Co to jest przydawka ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Edytka8 6.4.2010 (12:25)
NaTkAVP Czym jest ludzkie życie i jaki jest jego sens? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: NaTkAVP 8.4.2010 (22:06)
gosia Dlaczego wiosna przedstawiona jest jako młoda kobieta? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: gosia 10.4.2010 (18:54)
Olcia97 Kto jest albo był polskim Patriotom , co zrobił dla polski Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Olcia97 14.4.2010 (15:43)

Podobne materiały

Przydatność 65% Co to znaczy być dojrzałym? – odpowiedz na pytanie odwołując się do przykładów z literatury.

W XXI wieku ludzie błędnie definiują słowo „dojrzałość”. Myślą, że to bycie osobą dorosłą, pełnoletnią. Chciałabym wyprowadzić z błędu wszystkich, którzy właśnie tak myślą. Człowiek dojrzały to taki, który działa rozsądnie, inteligentnie. To osoba odpowiedzialna, potrafiąca się przyznać do swoich czynów i błędów. Istnieją różne rodzaje dojrzałości,...

Przydatność 80% Czy cierpienie ma sens? Odpowiedz na pytanie, odwołując się do postaci z Bibli i Antyku.

Cierpienie nie zawsze jest kara za grzechy. Choć jesteśmy bogobojni, bez grzeszni, unikamy zła, nie oznacza to, że nasze życie będzie doskonałe. Gdyż składa się ono nie tylko z wzlotów ale także z upadków. Bóg może wystawić nas na próbę i sprawdzić naszą wytrwałość w wierze oraz zaufanie do Niego. Wtedy nie powinniśmy wątpić w istnienie Boga tylko umacniać naszą...

Przydatność 70% „Czego boi się człowiek?”. Odpowiedz na pytanie posiłkując się wybranymi tekstami.

„Ledwie rozróżnił sen od jawy, ledwie domyślił się, że on to on (...), oczami tylko widzi, uszami tylko słyszy, rekordem jego mowy jest tryb warunkowy, rozumem gani rozum, słowem prawie nikt, ale wolność mu w głowie, wszechwiedza i byt (...).” Tak człowieka przedstawia w swym wierszu Wisława Szymborska. Jednak ten „żywotny, zawzięty” człowiek staje się mniej...

Przydatność 60% Jaki sens ma ludzkie życie? Odpowiedz na pytanie, odwołując się do fragmentów Fausta i własnych przemyśleń

Joann Wolfgang Goethe zaczął pisać dramat „Faust” w 1772 roku, a ukończył go dopiero rok przed śmiercią, tj. w 1831. Przez cały ten czas dokonywał zmian w utworze, np. po przebyciu ciężkiej choroby zmienił wymowę jednej ze scen na bardziej pesymistyczną. „Faust” uchodzi za dzieło życia Goethego i jedną z perełek literatury światowej. Godny jest uwagi szczególnie...

Przydatność 55% „Czy rodzina jest istotną wartością w życiu?” – w formie rozprawki odpowiedz na pytanie.

Plan rozprawki: 1. Wstęp Teza – rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka 2. Rozwinięcie. Potwierdzenie tezy: Argumenty: Za – przykład rodziny Żaków – Małgorzata Musierowicz Przeciw – Harpagon –bohater książki „Skąpiec” Moliera jako przykład człowieka nie potrzebującego rodziny. Za – Odyseusz i marzenia powrotu do Penelopy. Za- „Quo...

0 odpowiada - 0 ogląda - 4 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji