Treść zadania

Vivian

Jakie jest usposobienie relacje z ludźmi i uzdolnienia profesora Gąsowskiego z lektury Szatan z siódmej klasy?

Zadanie jest zamknięte. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.

Najlepsze rozwiązanie

  • 0 0

    Charakterystyka profesora Gąsowskiego.

    Pan profesor Gąsowski był nauczycielem historii.Uczył w szkole już od bardzo wielu lat.
    Spoglądając w oczy profesorowi, można było dostrzec błysk w jego marzycielskich oczach.Jednakże wystarczyło nieprzygotowanie uczniów, aby jego wzrok stał się zimny i przenikliwy.Był niewysokim mężczyzną w wieku średnim.Ubierał się gustownie, stosownie do okazji.Porusza się lekko i z gracją.Wypowiada się donośnie i z ożywieniem, gdyż zawsze uważał, że uczniowie byli bardzo zaciekawieni lekcją.Nie był już młodym czlowiekiem, dlatego też jego czupryna zmieniła swoje ubarwienie na srebrzysty.Była bardzo bujna, starannie uczesana.Jeden ruch wystarczył, aby zaczęła lekko falować.Czoło pana Gąsowskiego stało się przez lata pomarszczone.
    Mimo tego, iż był juz starszym człowiekiem, jego cechy charakteru mówiły o nim wiele dobrego.Między innymi, że był on czlowiekiem bardzo mądrym, bowiem został nauczycielem, a ten zawód wymaga wielkiej wiedzy.Profesora cechuje to, że był on uporządkowanym człowiekiem, ponieważ zawsze miał ustalone trzy osoby w odpowiedniej kolejności do odpowiedzi.Odznaczał się tym, iż był bardzo uprzejmy wobec swych uczniów.Możemy to wywnioskować z sytuacji kiedy dwóch chłopców nie nauczyło się na lekcje.Potraktował ich ulgowo.Wiązało się to jednek z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwojkę.Zawsze starał się być uśmiechniętym człowiekiem.Żadko bywał w złym humorze.Może to dlatego, iż uczniowie klasy siódmej zawsze byli przygotowani na jego lekcje.Był dumny, że uczniowie największą uwagę i najlepiej uczyli się z historii
    Uczniowie okazywali do niego sympatię, ponieważ nie byl on jednym z tych, którzy często krzyczą na swych uczniów, lecz tym, z którym można było nawet czasami pożartować.Profesor Gąsowski był radośnie nastawiony na świat.Zawsze z uśmiechem wchodził na lekcje do klasy siódmej, będąc w przekonaniu, że uczniowie sa przygotowani do jego lekcji.Nie mylił się.Uczniowie zawsze imponowali mu swoją odpowiedzią.Nie miał nic do zarzucenia swoim uczniom z siódmej klasy.
    Wydaje mi się, że profesor Gąsowski zasługuje na uznanie swoich uczniów ze względu na swoje pozytywne cechy charakteru.Chciałabym spotkać takiego czlowieka w swoim życiu, gdyż nie często spotyka się teraz takich ludzi.

Rozwiązania

Podobne zadania

kamil123 Czy dobrze jest być sławnym ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 3 rozwiązania autor: kamil123 29.3.2010 (15:57)
Edytka8 Co to jest przydawka ? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: Edytka8 6.4.2010 (12:25)
kpuczyk3 Jakie współczesne pomysły techniczne mają stwarzać iluzję rzeczywistości Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: kpuczyk3 8.4.2010 (13:02)
NaTkAVP Czym jest ludzkie życie i jaki jest jego sens? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: NaTkAVP 8.4.2010 (22:06)
gosia Dlaczego wiosna przedstawiona jest jako młoda kobieta? Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa 1 rozwiązanie autor: gosia 10.4.2010 (18:54)

Podobne materiały

Przydatność 75% "Szatan z siódmej klasy" Adam Cisowski - charakterystyka postaci: wygląd zewnętrzny, charakter, usposobienie, relacja z ludźmi, uzdolnienia, zainteresowania i poglądy, ocena postaci.

Adam (Adaś) Ciskowski. Prezentacja Postaci: Znacie już głównego bohatera powieści Kornala Makuszyńskiego pt.: "Szatan z siódmej klasy"? Tytułowego Szatana, czyli Adama Ciskowskiego? Nie?! To wam o nim opowiem. Wygląd zewnętrzny: Naszego bohatera charakteryzowała pękata postura. Miał rozmierzwioną fryzurę i brązowe oczy. Był szczupłym, wysokim oraz...

Przydatność 50% Jakie zachodzą relacje pomiędzy jednostką, społeczeństwem a państwem w demokratycznej, autorytarnej i totalitarnej formie rządów?

Na podstawie kryterium reżimu politycznego można wyróżnić państwo demokratyczne, autorytarne i totalitarne. Państwo demokratyczne W państwie demokratycznym obywatele mają istotny wpływ na funkcjonowanie państwa, mają prawo brać udział i faktycznie biorą udział w podejmowaniu decyzji państwowych, wpływają na ich realizację i kontrolują je. Reżim demokratyczny opiera...

Przydatność 70% Mowa oskarżycielska profesora Sonnenbrucha

Jestem uczciwym Niemcem” – to często powtarzane przez profesora Sonnenbrucha słowa. Znając jego poglądy i pracę, trzeba się zastanowić czy ma rację. Zacznę od przypomnienia, że uczony rozumie bezsens prowadzonej przez swych rodaków walki o panowanie nad światem. W rozmowie z Bertą wyznaje, że jest przeciwny obecnym Niemcom, bo „rozstali się ze swoim szczęściem, ze...

Przydatność 80% Charakterystyka Profesora Gąsowskiego.

Profesor Gąsowski to jeden z głównych bohaterów książki „Szatan z siódmej klasy”. Jest nauczycielem historii w gimnazjum męskim w Warszawie. W szkole uczy od wielu lat, a jego lekcje cieszą się dużym zainteresowaiem wśród uczniów . Jest samotnym mężczyzną w średnim wieku. Najbliższą jego rodzinę stanowi brat, jego żona oraz nastoletnia bratanica zwana kozą....

Przydatność 70% Charakterystyka profesora Gąsowskiego.

Profesor Gąsowski to jeden z głównych bohaterów książki „Szatan z siódmej klasy”. Jest nauczycielem historii w gimnazjum męskim w Warszawie. W szkole uczy od wielu lat, a jego lekcje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jest samotnym mężczyzną w średnim wieku. Najbliższą jego rodzinę stanowi brat, jego żona oraz nastoletnia bratanica zwana kozą....

0 odpowiada - 0 ogląda - 1 rozwiązań

Dodaj zadanie

Zobacz więcej opcji